نحوه کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

متن کامل

کندن کاغذ دیواری ممکن است یک پروسه طولانی مدت باشد، اما اگر شما موارد مورد نیاز را از قبل آماده کنید به راحتی می توانید کاغذ دیواری را از روی دیوار اتاق تان بکنید. نحوه ی کندن کاغذ دیواری بسته به نوع کاغذ دیواری دارد. اگر کاغذ دیواری های شما سنتی و سر سخت است. در این مقاله نحوه ی آماده سازی خانگی را گردآوری کرده ایم.

مراحل مقدماتی

ابتدا سطح زمین را با کاغذهای کهنه و یا روزنامه و یا هر چیزی دیگری که می خواهید بپوشانید. تمام سطح اتاق را با انگشتان خود از جمله لبه های دیوار را بپوشانید. در صورت امکان مبلمان را به اتق دیگری منتقل کنید تا هنگام کار آسیبی به مبلمان وارد نشود.

 

تمامی کلید پریزها را خاموش کنید. در صورت امکان برق را از فیوز قطع کنید. اگر شب هنگام می خواهید این کار را انجام دهید با استفاده از چراغ هایی که منبع تغذیه شان باطری است اینکار را انجام دهید.

 

بر روی کلیدها و پریزها پوشش مناسبی بکشید. در صورت امکان نوار چسب مقاومی را بر روی نقاط مختلف بکشید. تا در حین انجام کار آب به داخل پریزها نرود.

 

توجه داشته باشید که زیر کاغذدیواری از چه چیزی ساخته شده است. این کار باعث می شود تا بدانید هنگام کندن کاغذدیواری چقدر باید دقت داشته باشید. اکثر دیوار از گچ ساخته شده اند. در حالی که گچ و سیمان نسبتا به آب مقاوم هستند ولی باید دقت کنید تا هنگام استفاده از آب زیاد روی نکنید. زیرا ممکن است رطوبت زیاد به دیوار گچی آسیب برساند. ساده ترین راه برای تشخیص دیوار این است که به دیوار در نقاط مختلف ضربه بزنید. اگر به نظر برسد دیوار توخالی است پوشش دیوار گچی است. اگر شما از پاک کننده کاغذدیواری استفاده می کنید که به صورت مایع و یا بخار است به راحتی روی دیوار گچی این کار را اعمال کنید.

 

در نهایت مشخص کنید چه نوع کاغذدیواری دارید. انواع مختلفی از کاغذ دیواری وجود دارد، اما فرایند حذف با نوع تکه تکه یا نوع لایه لایه مدل های سنتی بسیار ساده تر می شود. برای آزمایش نوع کاغذدیواری، چاقوی بتونه خود را زیر گوشه ای از کاغذ دیواری بگذارید، آن را بشکنید و سعی کنید آن را با دستان خود بکنید.

اگر همه چیز در یک قسمت از بین برود، کاغذدیواری های شما تکه است. و به راحتی می توانید کاغذدیواری را بکنید.

اگر خیلی شبیه یک برچسب ارزان قیمت باشد، تنها لایه سطحی پوست را از بین می برد و یک لایه ی پایین کاغذی می ماند، در این صورت کاغذدیواری های شما دارای یک لایه ی دیگر می باشد. کندن این نوع کاغذدیواری نیز آسان است. اما شما هنوز هم خوش شانس هستید که کاغذدیواری شما سنتی نیست.

اگر می توانید کاغذ دیواری خود را از دست خود جدا نکنید (یا فقط می توانید یک نوار نازک را در یک زمان بکنید)، شما کاغذ دیواری سنتی دارید. شما باید آن را با استفاده از راه حل های دیگری استفاده کنید و یا از دستگاه بخار استفاده کنید.

 

 

19 تیر 1398
تعداد بازدید: 14

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×