آموزش استفاده از اسپری رنگ برای رنگ آمیزی اشیا

متن کامل

رنگ آمیزی با اسپری رنگ ممکن است ساده تر از رنگ آمیزی با استفاده از یک قلم مو و رنگ مایع به نظر برسد ، اما استفاده درست از رنگ اسپری به دانش خاصی نیاز دارد. داشتن مواد و ابزارهای مناسب برای محافظت از سطوح و سلامتی شما بسیار مهم است. همچنین شما باید بدانید که چگونه محل و یا اشیا خود را برای رنگ آمیزی آماده کنید و چگونگی استفاده از تکنیک مناسب برای رنگ آمیزی اشیا و یا محل مورد نظر است.
 شروع
مواد مورد نیاز خود را تهیه کنید. رنگ اسپری در ده ها مارک و صدها رنگ موجود است ، بنابراین گزینه های خود را بررسی کنید تا نیازهای پروژه تان را بررسی کنید. برای انجام یک کار حرفه ای در زمینه رنگ آمیزی اسپری به چند نکته دیگر نیز نیاز خواهید داشت. قبل از شروع ، لیست مورد نیاز با کارتان را گردآموری کنید. در این قسمت لوازمی را که ممکن است  نیاز داشته باشید را آورده ایم. 
رنگ اسپری و پرایمر خود را انتخاب کنید.
روزنامه ، پارچه ، یا یک پلاستیک برای محافظت از زمین و اشیا مورد نظر خود استفاده کنید.
نوار نقاش  دستکش یکبار مصرف ، عینک ایمنی و ماسک تهویه مناسب.

 

 


 

محیط کار خود را آماده کنید. هر زمان که رنگ اسپری می کنید ، همیشه باید در فضای بیرون از منزل با تهویه مناسب کار کنید زیرا دود ناشی از رنگ می تواند باعث ایجاد آسیب های تنفسی شود. بخاطر داشته باشید که رنگ اسپری در هوا خیلی سرد و مرطوب در بیرون قابل اجرا نیست، بنابراین زمانی را برای اجرا انتخاب کنید که رطوبت زیر 65٪ باشد و هوا آفتابی و گرم باشد.
روزنامه خود را با چسب بچسبانید. اگر در خارج از منزل کار می کنید ، می توانید از وزنه هایی (مانند سنگ) استفاده کنید تا مواد محافظ خود را از باد حفظ کنید. حتما روزنامه را به دقت و برای محیط بزرگ تر از اشیا بر روی زمین بچسبانید زیرا ممکن است بعد از اتمام کار رنگ به اطراف و حیاط  شما بپاشد.
مناطقی را که نمی خواهید نقاشی کنید ، بکشید. مطمئن شوید که لبه ها به خوبی روی سطح مهر و موم شده اند تا از نشت رنگ در زیر آن جلوگیری شود.

 

 

 

 

برای معلق کردن اشیا خود از یک چهارپایه استفاده کنید. اگر شما در حال نقاشی شیئی هستید که به خوبی  می تواند روی چهارپایه قرار گیرد، از چهار پایه استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا اسپری کردن رنگ را برای شما راحت تر کند زیرا لازم نیست برای رنگ آمیزی خم شوید. با قرار دادن اشیا بر روی چهار پایه، دستیابی به مناطقی که امکان دسترسی به آنها در صورت وجود مشکل در آن دشوار است نیز آسانتر می کند.

 

 

 

 

برای رنگ آمیزی موارد کوچک از جعبه رنگ ایجاد کنید. اگر یک مورد کوچک برای اسپری کردن رنگ دارید ، می توانید آن را داخل جعبه ای قرار دهید و سپس می توانید رنگ را درون جعبه اسپری کنید و این باعث می شود شانس رنگ آمیزی بر روی سطوح مجاور کم شود. همچنین می توانید وسایل را روی یک تکه مقوای کوچک یا یک صندوق بسته بندی داخل جعبه قرار دهید تا چرخیدن آن به همان راحتی که رنگ می کنید آسان تر باشد.

 

 

 

سطح مورد خود نظر را تمیز کنید. رنگ به سطح آلوده ، گرد و غبار ، چرب یا بر روی سطح آلوده قابل اجرا نیست. چند دقیقه وقت بگذارید تا هرگونه آلودگی که ممکن است بر روی سطح وجود داشته باشد را تمیز کنید.
اگر سطح مورد نظر بسیار کثیف باشد می توانید فقط از یک دستمال مرطوب استفاده کنید یا از یک پاک کننده خانگی برای تمیز کردن سطح خود استفاده کنید. فقط قبل از رنگ آمیزی مطمئن شوید که سطح را کاملاً خشک کنید.
اگر باقی مانده چسب روی سطح مورد نظر شما وجود دارد ، مانند بقایای برچسب  و یا برچسب قیمت ، مانده های آنرا خراش دهید و سپس برای پاک کردن بقیه چسب از پاک کننده های خانگی استفاده کنید.
ممکن است بخواهید از کاغذ سنباده برای صاف کردن سطوح زبر استفاده کنید. این کار به تولید یک پایان صاف هنگام اسپری کردن رنگ کمک خواهد کرد.

 

Spray.mp4

 

قسمت دوم 
از لوازم ایمنی استفاده کنید.
از عینک ایمنی و دستکش و ماسک استفاده کنید. عینک از چشمهای شما در برابر هرگونه خطر احتمالی محافظت می کند.

 

 

ابتدا پرایمر را اعمال کنید. قبل از استفاده قوطی پرایمر را حدوداً سه یا چهار دقیقه تکان دهید. سپس ، شروع به اسپری کنید این کار را  به سمت  جلو و عقب در مورد جسم مورد نظر برای اسپری کنید. یک پوشش یکنواخت از آغازگر را به کل جسم اعمال کنید. سپس صبر کنید تا پرایمر کاملاً خشک شود. قوطی پرایمر را بررسی کنید تا بدانید چه مدت طول می کشد تا خشک شود.
شما فقط باید قبل از رنگ آمیزی یک شی ، یک لایه پرایمر را اعمال کنید.
استفاده از پرایمر قبل از رنگ آمیزی اسپری به شما اطمینان می دهد که رنگ اسپری شما یکنواخت خواهد بود. در غیر این صورت ، ممکن است شما نیاز به چندین لایه رنگ اسپری داشته باشید تا بتوانید شی مورد نظر را بپوشانید.

 

spray2.mp4

 

قوطی را به خوبی تکان دهید. قبل از شروع کار قوطی رنگ را حدوداً سه یا چهار دقیقه تکان دهید. این کمک می کند تا رنگ به خوبی مخلوط شود ، که برای اطمینان از سازگاری رنگ برای پروژه شما بسیار مهم است.
به یاد داشته باشید که نمی توانید قوطی را بیش از حد تکان دهید ، اما می توانید آن را کمی تکان دهید.

 

spray3.mp4


یک تست نقطه ای انجام دهید با پاشیدن رنگ خود بر روی ناحیه ای جزئی از مورد یا بر روی یک تکه چوب یا مقوا شروع کنید. این کار به شما کمک می کند که هنگام اسپری کردن شی مورد نظ ، رنگ چگونه به نظر می رسد. همچنین این امکان را به شما می دهد که آزمایش کنید که کدام مسافت اثر مطلوب را به شما می دهد.

 

spray4.mp4

 

قسمت سوم


رنگ آمیزی اشیا
یک پوشش کلی  را بر روی سطح خود اعمال کنید. رنگ را به آرامی بر روی سطح پروژه خود اعمال کنید تا یک پوشش  یکنواخت ایجاد کرده باشید. نازل را فقط بر روی یک نقطه متمرکز نکنید. همچنین ، حتماً هر کدام از بخش های خود را کمی با هم ترکیب کنید تا شکاف بین مناطقی که رنگ آمیزی می کنید حذف شود.
قوطی رنگ را با فاصله حدود 8 اینچ (20.3 سانتی متر) از جسم خود نگه دارید و قوطی را به آرامی با سرعت حدود یک پا در ثانیه حرکت دهید.
از پوشش دهی سنگین استفاده نکنید ، زیرا ممکن است رنگ آن بیشتر به صورت قطره و چسبنده تر باشد. این امر باعث می شود که رنگ آمیزی رنگ شما لکه ایجاد کند. درعوض ، چندین لایه نازک از رنگ را روی پروژه خود بمالید و بگذارید قبل از استفاده از پوشش جدید ، هر پوشش کاملاً خشک شود.
 به خاطر داشته باشید که اولین پوشش به احتمال زیاد لکه لکه خواهد بود، اما شما با اعمال رنگ دوم ، قسمتهای شکاف را دوباره پوشش دهید.

spray5.mp4

 

 

اجازه دهید اولین پوشش کاملاً خشک شود. بیشتر رنگهای اسپری قبل از استفاده از روکش دوم نیاز به حداقل 24 ساعت زمان خشک شدن دارند. در این مرحله عجله نکنید. بهتر است قبل از استفاده از هر رنگ دیگری صبور باشید و بگذارید رنگ کاملاً خشک شود.

 

 

پوشش دوم را اعمال کنید. اگرچه این ممکن است همیشه ضروری نباشد ، استفاده از پوشش دوم نتیجه بهتری خواهد داد. این کار باعث می شود تا سطح مورد نظر کاملا پوشش داده شود و درخشان ترین رنگ ممکن را به شما ارائه دهد.

 

spray6.mp4

اجازه دهید تا پوشش دوم نیز خشک شود. 24 ساعت اجازه دهید تا رنگ دوم رنگ خشک شود. سپس، هر نواری را که برای محافظت از مناطق خاصی از مورد خود استفاده کرده اید ، حذف کنید. هرگونه پلاستیک یا روزنامه را تمیز کنید و رنگ اضافی را در یک منطقه خشک تمیز نگه دارید.

 

 

 

در صورت تمایل ، پوشش نهایی را اعمال کنید. بیشتر موارد آغشته به اسپری نیازی به پوشش ندارند ، مگر اینکه مرتباً با آنها برخورد شود. با این حال ، شما می توانید یک پوشش نهایی را به هر موردی که اسپری می کنید اضافه کنید. پس از خشک شدن کامل لایه ای نازک از رنگ اسپری را بر روی شی مورد نظر اعمال کنید. سپس ، اجازه دهید تا پوشش نهایی حداقل 24 ساعت خشک شود و در صورت تمایل ، پوشش دیگری را اعمال کنید.
صبر کنید تا آخرین پوشش قبل از لمس یا جابجایی آن به طور کامل خشک شود.
به خاطر داشته باشید که استفاده از پوشش نهایی اختیاری است. اگر پس از استفاده از رنگ اسپری از پایان کار خود راضی هستید ، درمورد استفاده از پوشش نگران نباشید.

 

15 مرداد 1398
تعداد بازدید: 26

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×