چگونه بفهمیم که پوست‌مان سالم است یا نه؟

متن کامل

مرطوب بودن پوست باعث طراوت و شادابی آن می شود. اگر به دلیل خشکی، گرمای محیط و کاهش جریان خون در اثر سرما و یا به دلیل کهولت سن پوست فرد دچار خشکی شد و رطوبت نداشت پوست چروکیده شده و حالت خشونت پیدا می‌کند و طراوت و شادابی خود را ازدست می دهد. یکی از مواقعی که افراد باید مراقب پوست خود باشند هنگامی است که از حمام خارج می شوند به این خاطر که پوست خشک می شود و باید در این مواقع پوست را مرطوب کرد.


روزهای گرم سال از دیگر مواقعی است که افراد باید مراقب پوست خود باشند و سعی کنند آن را مرطوب کنند. هنگامی که افراد پیر می شوند باید پوست خود را مرطوب کنند.

 

افرادی که دارای خشکی پوست هستند باید سعی کنند که پوست خود را مرطوب کنند. افراد برای این که پوست خود را مرطوب کنند نیازی به شستن مداوم آن ندارند و باید توجه کنند که شستن صورت به صورت مداوم باعث می شود که لایه چربی محافظ پوست آن ها پاک شود و پوست آن ها خشک شود.

 

برای این که افراد پوست خود را مرطوب کنند باید از مرطوب کننده ها استفاده کنند و استفاده کردن از کرم های مرطوب کننده بدین صورت است که هنگامی که از حمام خارج می شوند و صورت خود را شستشو می دهند و خشک می کنند باید کرم را به صورت نقطه نقطه بر روی قسمت های مختلفی چون پیشانی، گونه، بینی و چانه قرار دهند و سپس با نوک انگشتان خود به صورت آهسته در تمامی قسمت های پوست صورت و گردن خود پخش کنند.

 

افراد باید هر روز صبح پس از این که صورت خود را با آب و صابون شستشو دادند کرم مرطوب کننده استفاده کنند و پس از این که جذب پوست آن ها شد در صورت تمایل آرایش کنند.

10 شهریور 1398
تعداد بازدید: 30

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×