چند راه‌کار طلایی تا خانه زیباتر شود!

متن کامل

برای آن‌که خانه سروشکلی جذاب به خود بگیرد، باید قبل از انتخاب و خرید لوازم اصلی خانه، سراغ نمای دیوار، سقف پذیرایی و دیزاین آشپزخانه برویم. در واقع برای آن‌که اصول دکوراسیون داخلی را در منزل اجرا کنیم، باید از خود سازه خانه شروع کنیم. در این مطلب قصد داریم که به ایده‌هایی برای داشتن خانه‌ای زیبا و امروزی بپردازیم و نکاتی را برای سروسامان دادن منزل به شما بگوییم. 
برای تغییر دکوراسیون داخلی، سراغ کدام بخش از خانه برویم؟
برای شروع تغییر در دکوراسیون داخلی منزل، ابتدا باید به سراغ قسمت‌های مختلف سازه خانه خود برویم و با ایده‌های جذاب، ظاهری نو از آن‌ها بسازیم. بخش‌هایی از خانه که به سراغ‌شان خواهیم رفت، عبارتند از:

دیوار
سقف
آشپزخانه
این بخش‌ها هرکدام با استفاده از طرح‌ها و ایده‌هایی جذاب، می‌توانند ظاهری نو و مدرن پیدا کنند تا خانه با یک تغییر دلچسب، به جای بهتری برای زندگی تبدیل شود. در ادامه به بررسی راه‌کارهایی برای تغییر نمای هرکدام از قسمت‌های گفته شده می‌پردازیم و از ایده‌ها و تجربه‌های گروه دکوراسیون نوین کمک می‌گیریم.
با دیوار خانه چه کنیم؟
برای آن‌که نمای دیوار خانه از آن ظاهر کسل‌کننده و یک‌دست سفید خود خارج شود، راه‌کارهای بسیاری وجود دارد که تک‌تک به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

جسارت انتخاب رنگ خاصی از کاغذ دیواری
هیچ دلیلی ندارد که چهار دیوار خانه به یک شکل و یک رنگ باشد. وقتش رسیده که سراغ تغییر و ساختارشکنی برویم و یکی از دیوارها را متضاد بقیه طراحی کنیم. آسان‌ترین روش ایجاد تضاد در بین دیوارها، انتخاب یک کاغذ دیواری خوش‌طرح‌ورنگ است که در مدت چند ساعت به‌راحتی روی دیوار خودنمایی خواهد کرد.
استفاده از نمای آجرهای دکوراتیو
پیشنهاد دیگری که برای دیوار خانه شما داریم، استفاده از آجرهای دکوراتیو است که جذابیت فوق‌العاده‌ای در دکوراسیون داخلی منزل خواهد داشت. این آجرهای تزئینی معمولاً روی دیوار پشت نمایشگرهای بزرگ تلویزیون، اطراف شومینه، دیوراهای تراس و... سوار می‌شوند و رنگ‌ها و ابعاد مختلفی دارند. می‌توانید تمام یا تنها قسمتی از دیوار مدنظرتان را با آن‌ها بپوشانید و سراغ طرح‌ها و رنگ‌های مدرن بروید یا آجرهای نوستالژیک قرمزرنگ را انتخاب کنید.
جای آینه‌های دکوراتیو روی دیوار خانه شما خالیست!
آینه‌ها از آن دسته لوازم دکوراتیو هستند که نقش مؤثری را در زیبایی دکوراسوین داخلی خانه‌های ایرانی از قدیم‌الایام تا امروز ایفا کرده‌اند. حضور آینه در خانه، سبب انعکاس نور و روشنایی می‌شود و به سادگی یک زیبایی دوست‌داشتنی را در خانه شما به‌وجود می‌آورد. امروزه شکل و شمایل آینه‌های دکوراتیو دیواری کمی با ظاهر نوستالژیک آن متفاوت شده و خبری از آن قاب‌های شلوغ گچ‌بری‌شده نیست. بلکه امروزه با طرح‌های هندسی ساده و برش‌های جذاب و خلاقانه، آینه‌هایی را خلق می‌کنند که جلوه بی‌نظیری به دیوار خانه می‌دهد. رنگ‌های این آینه‌ها متغیر هستند و می‌توانید بنا بر سلیقه و سبک دکوراسیون داخلی منزلتان، یکی از تناژهای نقره‌ای، طلایی، شامپاینی یا مسی را انتخاب کنید.
پوسترهای سه‌بعدی
یکی از ساده‌ترین راه‌کارهای ایجاد تغییر در دیزاین دیوار خانه، استفاده از پوسترهای سه‌بُعدی است. بهتر است دیوار بزرگ و اصلی خانه برای نصب این پوسترها در نظر بگیرید تا جلوه منحصربه‌فردی در دکوراسیون داخلی منزل‌تان ایجاد کند. طرح این پوسترها را بنا بر سلیقه و سبک دیزاین خانه انتخاب کنید یا طرح و عکس مدنظرتان را برای چاپ سفارش دهید.
لامپ‌های هالوژن و ریسه‌های نور مخفی
زیبایی کناف‌های خوش‌طرح با یک نورپردازی جذاب تکمیل می‌شود. برای این قسمت از طراحی دکوراسیون داخلی، باید سراغ لامپ‌های هالوژن و ریسه‌های LED برای ایجاد نور مخفی بروید. انتخاب رنگ نورها را متناسب با محل استفاده آن انتخاب کنید. نور زرد، سفید یا رنگ‌های دیگر هرکدام در جای مناسب خود زیبا خواهند بود. بهتر است در سالن پذیرایی که شکلی رسمی‌تر از سایر جاهای خانه دارد، از زرد و سفید برای نور مخفی استفاده کنیم و در اتاق خواب یا آشپزخانه به سراغ رنگ‌های شاد و جذاب برویم.
کابینت‌ها قلب خانه را می‌آرایند
حتماً این جمله را شنیده‌اید که آشپزخانه قلب هر خانه‌ است و اگر کمی در دکوراسوین داخلی منازل دقت کرده باشید، به صحت این موضوع پی برده‌اید. علاوه بر تأثیری که بزرگی و کوچکی متراژ آشپزخانه روی دکوراسیون داخلی منزل دارد، مکان پیاده‌سازی آشپرخانه در نقشه کلی خانه و میزان نورگیر بودن آن نیز بسیار مهم است. اما آن‌چه که تأثیر به‌سزایی در زیبایی آشپزخانه دارد و امکان تغییرش نیز وجود دارد، سبک و رنگ دیزاین کابینت‌ها است که باید به آن اهمیت بسیاری دهید.
انواع سبک‌ها در کابینت آشپزخانه
طرح‌ها و رنگ‌های کابینت‌های امروزی تنوع بسیار مطلبوبی دارند. بنا بر سلیقه، دیزاین کلی خانه، متراژ آشپزخانه و همچنین تناژ رنگی پرده و لوازم اصلی آشپزخانه می‌توانید آن‌ها را سفارش دهید.

سفید کلاسیک
سفید از گذسته تا امروز رنگ محبوب افراد برای دیزاین آشپزخانه بوده است و این رنگ دست شما را برای انتخاب تناژ رنگی پرده آشپزخانه و لوازم اصلی آن باز می‌گذارد. با این نوع رنگ، نقوش خاص و نوستالژیکی که در معماری کلاسیک مرسوم بوده، بسیار هماهنگ می‌شود و می‌توانید آشپزخانه‌ای با المان‌های معماری رومی و یونانی داشته باشید. همچنین رنگ سفید، فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و برای متراژهای کوچک انتخاب بسیار مناسبی است.
سفید ساده
 در این سبک از کابینت‌های آشپزخانه، خبری از نقوش سنتی و رومی روی چوب نیست و دکوراسیون قلب خانه شما از یک دستی ساده و مدرنی در طراحی کابینت پیروی می‌کند. بنابراین برای طرفدران سادگی و رنگ‌های روشن، انتخاب مناسبی در دکوراسوین داخلی آشپزخانه خواهد بود.
طرح‌های مدرن و رنگ‌های تیره
 برای پیاده‌‌سازی یک دیزاین مدرن در آشپزخانه، می‌توانید از کابینت‌هایی استفاده کنید که رنگ‌هایی متمایل به تیره دارند و سبک طراحی آن‌ها از تضاد و درعین حال از سادگی خاصی پیروی می‌کند. معمولاً این نوع طراحی‌ها با یک نور مخفی کنترل‌شده، زیبایی فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کنند. همچنین بهتر است تضاد و سبک مدرنیته را از دیوار جداکننده آشپزخانه و پیشخوان آن شروع کنید و با یک ایده و طرح خاص، به قلب خانه جلوه بهتری دهید.
کابینت‌هایی به رنگ طبیعی چوب
چوب حس آرامش‌بخشی را در خانه منتشر می‌کند و ظاهری نوستالژیک به آن می‌دهد. استفاده از کابینت‌هایی با رنگ‌ طبیعی چوب، در دکوراسیون خانه، انتخاب دلچسبی خواهد بود که هیچگاه قدیمی نمی‌شود و تاریخ انقاضا نخواهد داشت. در واقع این خاصیت چوب است که استفاده از آن در دیزاین منزل برای همه زمان‌ها جذاب است و حسی مملو از صمیمیت با خود به‌همراه دارد.
 

13 شهریور 1398
تعداد بازدید: 67

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×