کاربردهای جالب استرچ فیلم در زندگی روزمره

متن کامل

یکی دیگر از محصولات پلیمری و یا به زبان عامیانه نایلونی،فیلم استرچ  می باشد که از مواد پتروشیمی تولید می شود. با توجه به تکنولوژی امروزه در اکثر صنایع اعم از غذایی و صنعتی و ساختمانی جایگزین مناسبی برای بسته بندی های قدیمی پالت و کلیه اجناس مورد استفاده قرار می گیرد که هم مقرون به صرفه، محکم تر و راحتتر از محصولات دیگر استفاده می گردد . امروزه از استرچ فیلم برای بسته بندی و حفاظت محصول استفاده می شود. این محصول کاربردهای فراوانی دارد که در این مقاله چند نمونه از این موارد را گردآوری کرده ایم. جهت خرید استرچ فیلم می توانید به فروشگاه اینترنتی گنج کالا مراجعه کنید.

البته این موارد به هیچ وجه یک لیست کامل نیست، هزاران محصول وجود دارد که برای بسته بندی، حمل و نقل، ذخیره سازی و حفاظت از استرچ فیلم استفاده می کنند.

 


 

 

پالت های بسته بندی : رایج ترین و شناخته شده ترین استفاده از استرچ فیلم در این بخش است. پالت ها  با اندازه و وزن ها مختلف با استفاده از استرچ فیلم بصورت پالت شده و پیچیده می شوند. به دلیل مقرون به صرفه بودن و محکم بودن از این نوع بسته بندی در کارخانجات استفاده می شود.

 

 

صنایع غذایی: اين محصول مانع فاسد شدن زودرس سبزيجات،شيريني جات و حبوبات در يخچال و فريزر می شود. و تازگی محصول را حفظ می کند.

 

 

 

پیچیدن سیم - از استرچ برای یکسان سازی سیم ها در کنار هم استفاده می شود و می توان برای جلوگیری از عدم اتصال سیم از سیم استفاده شود.

 

 

 

نوشیدنی های کنسرو شده - این نوع استفاده بسیار متداول برای بسته بندی از استرچ است. بسته های نوشابه و نوشیدنی ها... اغلب سنگین هستند، استفاده از استرچ فیلم برای بسته بندی راهکار بسیار مناسبی است. تولید کنندگان نوشابه غالباً از استرچ فیلم برای بسته بندی بارهای پالت استفاده می کنند.

 

 

خشت - یکی دیگر از محصولات سنگین است که اغلب بسته بندی استرچ استفاده می شود.

 

 

الکترونیک - بسیاری از لوازم الکترونیکی نسبت به سایر محصولات ذکر شده سبکتر هستند. استرچ فیلم گزینه مناسبی برای کاهش هزینه است.

 

در صنعت کشاورزی (سیلاژ) می توان از استرچ فیلم استفاده کرد. برای بسته بندی محصولات فیلم استرچ گزینه مناسبی است. خوراک / بذر - بارهای خوراک و بذر را می توان با استرچ فیلم بسته بندی کرد.

 

 

در صنایع چوب- برای بسته بندی هیزم یا پالت های چوبی از این نوع بسته بندی می توان استفاده کرد. استفاده از استرچ فیلم برای بسته بندی چوب باعث می شود تا رطوبت چوب بعد از بسته بندی از بین رود.

 

 

لاستیک – برای بسته بندی و حفاظت لاستیک ها نیز از فیلم استرچ می توان استفاده کرد.  تا بتوان آنها را ایمن و سالم نگه داشت.

 

 

 

مبلمان - یکی دیگر از موارد بسیار متداول فیلم استرچ استفاده برای بسته بندی مبلمان است. تولید کنندگان مبلمان و همچنین برای حمل و نقل مبلمان از فیلم استرچ برای محافظت از مبلمان استفاده می کنند.

محصولات پزشکی - اغلب محصولات بسیار سبک می باشد. این نوع بسته بندی بسیار مقرون به صرفه است.

درختان زنده و گیاهان

 

 

لوله کشی – از استرچ فیلم برای انتهای لوله برای نگه داشتن چندین لوله در کنار هم استفاده می شود.

 

فرش - کالای دیگری که اغلب از فیلم استرچ برای بسته بندی استفاده می شود.

 

 

چهارچوب پنجره و پنجره - برای محافظت در هنگام حمل و نقل به محل نصب ، هر پنجره جداگانه بسته بندی می شود. استرچ فیلم برای بسته بندی گزینه ی مناسبی محسوب می شود.

 

 

قاب عکس -  برای محافظت از قاب در هنگام حمل و نقل و ذخیره سازی بسیار کاربردی است.

کاغذ – برای بسته بندی و حفظات از کاغذ از این نوع بسته بندی استفاده می شود.

 

این تنها لیست کوچکی از محصولاتی است که از استرچ فیلم برای آن استفاده شده است. صدها محصول دیگر وجود دارد که در زندگی روزمره ما استفاده می شود که معمولاً با فیلم استرچ بسته بندی می شود. بسته بندی پالت در این لیست برای پوشاندن محصولات مختلف است. هزاران محصول وجود دارد که تحت آن دسته قرار می گیرند.

15 اسفند 1398
تعداد بازدید: 34

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×