آیا می توان از کولونیا به عنوان ضدعفونی کننده استفاده کرد؟

متن کامل

یکی از اصیل ترین و معروف ترین محصولات که مصرف آن ریشه در فرهنگ و سنت مردم ترکیه دارد و از ایام قدیم تا به امروز پا برجا و پرطرفدار باقی مانده است کولونیا می باشد. مردم ترکیه عموما در تمامی مکانهایی که نیاز به ضدعفونی سازی دستها (نظیر رستوران ها، کافی شاپ ها، آرایشگاهها و …) باشد عموما از کولونیا استفاده می کنند. کولونیا مایعی مخلوط از الکل و عصاره گیاهان و میوه های معطر بوده و خاصیتی ضدعفونی کننده، میکروب کش، از بین برنده چربی و تعریق پوست، لطیف کننده و نشاط آور و خوشبو کننده دارد. همچنین بر روی محصول درجه الکل (درصد الکل) موجود در کولونیا را نوشته است.  به این صورت 80 درجه که شاخصی از قدرت ضدعفونی کنندگی محصول است درج شده است.

 

 

 

با توجه به شرایط امروزه پیدا کردن الکل به یک معذل تبدیل شده است. آیا مسئله این است که الکل نیست؟ خب نیست که نیست؛ حرص خوردن ندارد. الکل فقط یکی از چند مواردی است که می‌توانیم وسایل دور و اطرافمان را با آن ضدعفونی و میکروب‌زدایی و در اصل ویروس‌ زدایی کنیم. در این روزها که همه مردم شهر به دنبال مایعی برای ضدعفونی کردن دست‌ها و سطوحی که با آن در تماس هستند می‌گردند، متخصصان بهداشت و داروسازان، از راه‌های دیگری برای ضدعفونی کردن و از بین بردن ویروس‌های احتمالی در فضای اطرافمان می‌گویند؛ فضایی که به همه قسمت آن بدبین شده‌ایم و ویروس کرونا را روی آنها تصور می‌کنیم. در شرایط عادی، فرآورده‌های حاوی الکل یا آب اکسیژنه برای ضدعفونی کردن دست‌ها یا سطوح به اندازه کافی در دسترس است ولی در شرایط بحرانی که نیاز جامعه، صدها تا هزاران برابر شرایط عادی افزایش پیدا می‌کند، می‌شود از فرآورده‌های جایگزین برای رفع نیازهای فوری استفاده کرد. به عنوان مثال یکی از بهترین جایگزین ها برای ضدعفونی کردن، استفاده از کولونیا است. کولونیا که از ترکیب 80 درصد الکل ساخته شده است بهترین گزینه برای ضدعفونی کردن است. از مزایای کولونیا می توان به این مورد اشاره کرد که هیچ آسیبی به پوست نمی رساند. همچنین باعث شادابی پوست می شود. جهت خرید کولونیا ضدعفونی کننده دست و صورت به قیمت استثنایی به فروشگاه اینترنتی گنج کالا مراجعه کنید.

بدون‌شک مؤثرترین اقدام برای مبارزه با ویروس کرونا، مصرف ضدعفونی‌کننده‌ها برای پاکسازی دست‌ها و سطوح آلوده است. با وجود این‌که مواد ضدعفونی‌کننده و گندزدای متعددی در دسترس ما قرار دارند، اما همه آنها برای مبارزه با ویروس کرونا مناسب نیستند. در واقع نیاز به کمی تشخیص دارد؛ این‌که بتوانیم بین هرکدام از مورد‌های نیازمند به ضدعفونی، تفاوت درستی قائل شویم.

حمله به ساختارهای پروتئینی

ساختار ویروس از جنس پروتئین است و هر چیزی که بتواند این ساختار را برهم بزند، می‌تواند باعث ضدعفونی شدن آن سطح باشد. یکی از این مواد، دترجنت‌ها یا مواد شوینده هستند که می‌تواند در ساختار پروتئینی ویروس، اختلال ایجاد کنند. مثلا همین الکل، خاصیت به هم خوردگی ساختار پروتئین را دارد. علاوه بر آنها، حرارت و دما هم یکی دیگر از مواردی است که باعث بدشکل شدن پروتئین می‌شود. ویروس زمانی می‌تواند بیماری‌زا باشد که به جایی مثل سلول‌های انسان متصل شود که این اتصال از طریق پوشش خارجی آن صورت می‌گیرد. در واقع زمانی که بتوانیم به هر طریقی، این پوشش خارجی را از بین ببریم، باعث می‌شود که ویروس نتواند به جایی متصل و باعث عفونت شود. از آنجایی که پوشش خارجی ویروس‌‎ها از جنس پروتئین است، هرچیزی که بتواند پروتئین را از بین ببرد، باعث از بین رفتن پوشش ویروس و در نتیجه نابودی ویروس‌ها می‌شود. برای از بین بردن این ویروس کولونیا را به شما پیشنهاد می کنیم. کولونیا محصولی مناسب برای ضد عفونی کردن پوست دست و صورت و بدن است.

حواستان به دست‌هایتان باشد

حتی اگر الکل در دسترس هم باشد، استفاده از الکل برای ضد عفونی کردن دست، باعث خشکی پوست و عوارض دیگری می‌شود. یکی از فرمول‌هایی که برای شست و شو و ضد عفونی کردن دست وجود دارد، استفاده از کولونیا می باشد. که می توانید از فروشگاه اینترنتی گنج کالا تهیه کنید. الکل باعث می شود تا پوست خشک شود و آسیب جدی به پوست وارد کند. کولونیا علاوه بر اینکه ضدعفونی می کند ، مثل الکل باعث خشکی پوست دست و از بین رفتن رطوبت پوست هم نمی‌شود و می‌توانید به هر مقداری که دل‌تان می‌خواهد از آن استفاده کنید. در واقع میان این همه فکر و خیال برای ضدعفونی کردن و ویروس‌زدایی، حواس‌تان به این نکته باشد که استفاده مکرر از محلول الکل یا آب اکسیژنه، باعث خشکی و آسیب پوست می‌شود که به همین دلیل لازم است پوست دست‌ها را با مصرف روزانه کرم‌های مرطوب‌ کننده محافظت کنید.

19 اسفند 1398
تعداد بازدید: 58

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×