آموزش استفاده از کمپرسور فندکی برای باد کردن تایر خودرو

متن کامل


اگر نیاز به اضافه کردن هوا به لاستیک های خود دارید ، و کمپرسور در خانه ندارید – به اولین تعمیرگاه مراجعه کنید. ولی در بعضی واقع ممکن است تعمیرگاهی در نزدیکی شما نباشد. و این باعث می شود تا آسیبی جدی به تایر شما وارد شود. پیشنهاد ما به شما این است تا یک کمپرسور فندکی تهیه کنید و آن را در خودرو خود قرار دهید تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنید. جهت تهیه کمپرسور فندکی به قیمت مناسب به فروشگاه اینترنتی گنج کالا به بخش ابزارآلات برقی مراجعه کنید. کمپرسور فندکی یک وسیله دستی که می توانید در اطراف پارکینگ و یا در ابزارهایتان داشته باشید، این وسیله یک بادگیر لاستیک قابل حمل است که آن را به سوکت برق 12 ولت در ماشین شما وصل می کند. یا از طریق جای فندک خودرو وصل می شود.

 

درپوش دریچه تایر را بردارید. این همان درپوش و دریچه ای است که شما برای بررسی فشار استفاده می کنید.

 

کمپرسور را روشن کنید. این ممکن است در صورت استفاده از یک کمپرسور منزل یا با وصل کردن دستگاه به بخشی توسط یک کلید انجام شود. با زدن این کلید دستگاه شروع به کار خواهد کرد.

 

نازل شیلنگ را به روی درپوش تایر قرار دهید. محکم فشار دهید. اگر با صدای بلند رها می شود ، محکم تر فشار دهید تا صدا متوقف شود یا به حداقل برسد.
چه مقدار از فشار شما کمتر از حد معمول است ، مشخص خواهد کرد که چه مدت می خواهید کمپرسور را به تایر متصل کنید. بیشتر کمپرسورهای تایر دارای یک دستگاه فشارسنج هستند. برای صحت کامل به آن اعتماد نکنید ، بلکه به عنوان یک راهنمای کلی برای دیدن فشار از فشارسنج استاندارد و دقیق استفاده کنید.
در صورت نزدیک بودن به باد مطلوب، از فشار سنج تایر خود استفاده کنید و یا پشت سر هم 5 ثانیه کوتاه ، باد بیشتری اضافه کنید ، در صورت زیاد بودن باد از فشارسنج استفاده کنید تا پین داخل ساقه سوپاپ را فشار داده و اجازه دهید هوا خارج شود.

 

 

درپوش تایر را تعویض کنید. هنگامی که هر تایر به فشار مناسب برسد ، درپوش را تعویض کنید و برای هر 4 لاستیک و یک عدد یدکی آن را تکرار کنید.
اگر مجبور شدید بیش از چند مایل به ایستگاه خدمات رانندگی کنید ، لاستیک های شما گرم می شوند و در نتیجه فشار هوا افزایش می یابد. اگر فشارسنج شما نشان می دهد که شما نیاز به اضافه کردن باد دارید ، به عنوان مثال 10psi به تایر ، 10psi را اضافه کنید ، مهم نیست که خواندن فعلی چه می گوید. بعد از خنک شدن لاستیک ، چند ساعت بعد بررسی کنید تا اندازه صحیح را بررسی کنید. جهت تهیه کمپرسور فندکی به فر.وشگاه اینترنتی گنج کالا مراجعه کنید.

 

 

 

27 اسفند 1398
تعداد بازدید: 21

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×