اره زنجیری و یا اره برقی چیست و کاربردهای آن چیست؟

متن کامل

اره برقی یا به عبارت صحیح‌تر اره زنجیری نوعی اره‌ ی قابل حمل مکانیکی است. این اره دارای یک زنجیر دوران کننده است که روی این زنجیر دندانه‌ هایی برای برش قرار گرفته است. این اره برای کار با چوب و مخصوصا کار روی تنه و کنده درختان زنده یا قطع شده یا قطعات بزرگ چوب و همچنین هرس درختان استفاده می‌شود.
اره زنجیری با توجه به نوع سوخت و منبع تغذیه به دو دسته اره زنجیری برقی و اره زنجیری بنزینی تقسیم می شوند.
اره زنجیری برقی دارای موتور دو زمانه است که به وسیله ی آن نیروی گشتاور موتور توسط کاربر قابل کنترل می باشد و اره زنجیری بنزینی که قدرت آن از طریق سوخت بنزین تامین می شود.

 

 

 

مهمترین نکات هنگام خرید اره زنجیری
اره زنجیری ابزاری است که در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد که از جمله محل هایی که اره زنجیری در آن کاربرد دارد به موارد زیر می توان اشاره نمود :
نجاری
باغبانی (هرس درختان،سرشاخه زدن،بریدن تنه درخت و ….)
آتش نشانی
مجسمه سازی
طول تیغه یا ساطور اره زنجیری
طول تیغه اره میزان برش را بیان می کند.اگر به صورت حرفه ای نمی خواهید از اره استفاده کنید با اره های کوچک تر هم می توانید چوب های بزرگ را برش دهید فقط بارعملیات برش را چندبار تکرار کنید. برای برش ایمن و آسانتر با اره زنجیری،باید طول ساطور اره حداقل 5 سانتی متر بیشتر از قطعه چوب یا تنه درختی باشد که قصد برش آن را دارید. بنابراین برای برش تنه 40 سانتی متری باید اره ای با ساطور45 سانتی متری داشته باشید.
اگر شما کاربری هستید که فقط چند بار در سال از اره برقی استفاده می کنید اره با طول  35سانتی متر و و اگر استفاده بیشتر دارید اره با طول تیغه 40 تا 50 سانتی متر و اگر به صورت حرفه ای کار می کنید اره با تیغه ی 55 تا 90 سانتی متر باید تهیه کنید.

 


دسته اره زنجیری
از نظر شکل دسته هم دو مدل مختلف وجود دارد. یک مدل دسته بالای اره قرار گرفته که کنترل و تعیین مسیر حرکت دستگاه را از بالا امکان پذیر می‌کند و برای کسانی است که بالاتر از محل برش قرار می‌گیرند. اما مدلی که دسته آن در پشت اره قرار گرفته برای استفاده روی زمین و در سطح محل برش مناسب‌تر است. اره‌های زنجیری در انواع مختلفی ساخته می‌شوند اما به طور کلی بر حسب نوع موتور می‌توان آن‌ها را به چند دسته تقسیم کرد. ازجمله اره بنزینی، اره برقی، اره شارژی، اره سر شاخه زن می توان اشاره کرد.

قدرت و نوع موتور اره زنجیری
توجه کنید که در اره برقی قدرت برحسب وات است و هر چه این عدد بزرگتر باشد یعنی اره رنجیری برقی قدرت بالاتری دارد و اره زنجیری بنزینی هر چه حجم موتور بیشتر باشد موتور قدرت بالاتری خواهد داشت.
اره های برقی قدرت کمتری دارند و برای برش درختان نازک و هرس کاری مناسب هستند.اره برقی صدای کمتری تولید می کند اما اره ها بنزینی سروصدای بیشتر ولی در حین حال بسیار باقدرت و سرعت بالایی برش را انجام می دهند.
در هنگام خرید حتما توجه داشته باشید تا در حد توان خود اره زنجیری تهیه کنید. زیرا این ابزار بسیار قدرتمندی است که باید به خوبی کنترل شود. در حین استفاده از ابزار ممکن است خسته شوید و در نهایت منجر به آسیب می شود.
اره برقی بسته به نوع و قدرت در قیمت های مختلفی در بازار موجود هست. اره برقی ساخت آلمان و چین و... امروزه در ایران موجود می باشد. جهت تهیه انواع اره برقی به قیمت مناسب می توانید به فروشگاه اینترنتی گنج کالا مراجعه کنید. گنج کالا ارائه کننده انواع اره های زنجیری آلمانی و... 


قبل از استفاده از اره برقی حتما از دستکش و عینک ایمنی و کلاه ایمنی استفاده کنید. زیرا این وسیله در عین کاربردی بودن می توان بسیار خطرناک باشد. پیشنهاد گنج کالا این است که قبل از استفاده از اره برقی از یک متخصص در مورد این وسیله آموزش ببینید.

3 فروردین 1399
تعداد بازدید: 15

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×