چگونه با استفاده از شیر چسب خانگی و بدون ضرر درست کنیم؟

متن کامل

چسب ماده ای است که قطعات مختلف را می توان به هم وصل کرد. هر شیمیدان یا خانه دار به شما خواهد گفت می توان از بسیاری از مواد خانگی طبیعی چسب درست کرد. مانند عسل یا آب قند به علاوه بسیاری از مواد که هنگام مخلوط کردن چسب تشکیل می دهند وجود دارد.

در این قسمت گنج کالا طرز تهیه چسب خانگی با استفاده از شیر را گردآوری کرده ایم، که تقریباً نسخه خانگی چسب مدرسه سفید است.

چسب طبیعی و غیر سمی با استفاده از شیر

بهترین چسب خانگی همه کاره با استفاده از شیر و سایر مواد آشپزخانه ساخته می شود. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه چسب تجاری غیر سمی ساخته می شود؟ بسته به اینکه چقدر آب اضافه کنید ، نتیجه ساخت یک خمیر و ضخیم یا چسب سفید است.

 

 

مواد لازم برای تهیه این چسب
1/4 (یک چهارم)فنجان آب گرم
2 قاشق غذا خوری پودر شیر خشک
1 قاشق غذاخوری سرکه
جوش شیرین 1/8 (یک هشتم) تا 1/2 (یک دوم) قاشق چایخوری
آب به مقدار لازم برای رسیدن به قوام مطلوب


طرز تهیه چسب
شیر خشک را در آب حل کنید. (گزینه دیگر استفاده از 1/4 (یک چهارم) لیوان شیر گرم است.)
سپس سکره را اضافه کنید. می بینید که یک واکنش شیمیایی رخ می دهد ، و شیر را به مایعی شبیه کشک و آب پنیر تقسیم می کند. هم بزنید تا شیر جدا شود.
مخلوط را از طریق فیلتر قهوه یا دستمال کاغذی فیلتر کنید. مواد مایع را رها کرده و مواد جامد را نگه دارید.
برای مواد جامد ، مقدار کمی جوش شیرین (حدود یک هشتم قاشق چای خوری) و 1 قاشق چایخوری آب گرم را با هم مخلوط کنید. واکنش بین جوش شیرین و سرکه باقیمانده باعث ایجاد کف و حباب می شود.
قوام چسب را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید. اگر چسب ناصاف است ، می توانید کمی جوش شیرین اضافه کنید. اگر خیلی غلیظ است در آب بیشتری هم بزنید.
چسب را در یک ظرف پوشانده نگهداری کنید. در محیط باز یک یا دو روز دوام خواهد داشت اما اگر در یخچال آن را نگه دارید عمر چسب شما یک الی دو هفته خواهد بود.
 

19 فروردین 1399
تعداد بازدید: 47

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×