قدرت رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

متن کامل

قدرت رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

رنگ بنفش: بنفش رنگ عرفان و معنويت است. بنفش در هر طيفی كه باشد الهام‌بخش و رنگ شاه‌زادگان، ‌پادشاهان، و ملکه‌هاست. بنفش سير در اصل تركيبی از رنگ‌های آبی و قرمز است كه ويژگی‌های هر دو رنگ را يك‌جا در بر دارد. تندی قرمز به‌واسطه آرامش و خنكی آبی فروكش می‌کند و به حس تازه تبديل می‌شود و شما را به آرامش و رهايی دعوت می‌نمايد.

 به همين دليل است كه در بيمارستان‌های روانی و مطب روان‌شناسان اغلب از بنفش ملايم يا همان بنفش ياسی استفاده می‌شود. بنفش ملايم احساس ترس را كاهش می دهد و مشغله‌های فكری آزاردهنده را تعديل می‌نمايد. وقتی بنفش در كنار سفيد قرار می‌گيرد سمبل خالص‌بودن و تواضع است. در فرهنگ چين بنفش رنگ روياپردازان و فيلسوفان است و نشانه صداقت، وفاداری، و عشق است. علم رنگ‌شناسی ثابت كرده است كه بنفش آثار ترس و شوك‌های روحی را پاك می‌کند و در اين زمينه مانند اشعه ماورای بنفش عمل می‌نمايد.

بنفش، رنگی بسیار اشرافی و در عین حال روحانی است. این رنگ در فرهنگ های مختلف برای شاهان یا بزرگان دینی مورد استفاده قرار می گرفته است. برخی چینی ها این رنگ را حتی از قرمز هم خوش یمن تر می دانند. آزآنجا که این رنگ هم بار معنوی و هم بار قدرتهای دنیوی را دارد در فنگ شویی رنگی جدی به شمار می رود.

از به‌كاربردن بنفش در دكوراسيون داخلی خانه خود اجتناب نكنيد.

شما می توانید بهترین و متنوع ترین رنگ ها را از بین صدها رنگ ، از بخش رنگ سفارشی فروشگاه اینترنتی گنج کالا انتخاب کنید.

محصولات رنگ سحر ، رنگ اسپری ، رنگسازی ایران ، رنگ صنعتی ، رنگسازی آئینه ، رنگ های پودری ، ساندورا ، آرکو آپکس ، رنگ اسپری آکفیکس ، رنگین بلاش در گنج کالا ارایه می شود.

31 اردیبهشت 1396
تعداد بازدید: 150

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×