عمل جوشکاری، روش ها و دستگاه های جوشکاری کدامند؟

متن کامل

عمل جوشکاری در روزگار قدیم یک هنر به حساب می آمد. چینی ها در سه هزار سال پیش از میلاد، دانش اتصال برخی فلزات را آموخته بودند. بین سال های 1187 تا 1881 میلادی کشف قوس الکتریکی در جوشکاری انجام شد. ابتدا در این روش هیچگونه حفاظتی از قطرات مذاب در هنگام عبور از میان هوا صورت نمی گرفت و کیفیت جوش را پایین می آورد. با شروع فعالیت هایی برای آغاز جنگ جهانی دوم و با شروع تلاش های برای ساخت، تعمیر و تکامل تانک ها و کشتی ها جوشکاری نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است و طی افزایش تولیدات نظامی توجه و تمرکز در بهبود بخشیدن به عمل جوشکاری نیز افزایش یافت. در طی این سال ها روش ها و دستگاه های بسیاری طراحی و اجرا شد.

در سال 1960 میلادی امریکا و شوروی در صنایع خاص فضایی، هواپیمایی و غیره اطلاعات فنی و جامع درباره ی جوشکاری بدست آوردند که تا امروزه بسیار مفید و کارآمد بوده است. در همین سال ها بود که استفاده از پرتوهای الکترونیکی و لیزر در جوشکاری مرسوم گردید.

در این مقاله به معرفی روش های مدرن در جوشکاری خواهیم پرداخت.

روش جوشکاری با قوس الکتریکی

روش قوس الکتریکی در سال 1807 کشف شد ولی استفاده از آن در جوشکاری فلزات به یکدیگر در سال 1881 اتفاق افتاد. در آغاز قرن بیستم جوشکاری دستی با قوس الکتریکی با وجود کاستی های فراوان مانند استفاده از مفتول بدون روکش مورد قبول صنعت واقع شد. این روش جزء روش های متداول در اتصال قطعات می باشد. در این روش جریان مداوم الکترون بین دو الکترود وجود دارد که در اثر این جریان حرارت تولید می کند، دمای قوس می تواند تا 5500 درجه سانتی گراد هم برسد که برای ذوب لبه های قطعه ی کار مورد نظر و اتصال آنها به یکدیگر کافی است. باید توجه داشت که برای برقراری قوس الکتریکی بین دو الکترود وجود هوا و یا گاز ضروری است. به طوریکه در شرایط معمولی نمی توان در خلاءجوشکاری نمود. در روش قوس الکتریکی گرما و انرژی نورانی در مکان های مختلف یکسان نبوده و دمای حاصله از از قوس الکتریکی به نوع الکترودها نیز بستگی دارد.

تمام روش های جوش کاری قوس الکتریکی بر اساس یک مدار الکتریکی هستند که شامل قطعات زیر می باشد:

منبع تغذیه که می تواند AC یا DC باشد. جهت تامین انرژی الکتریکی لازم برای فرآیندهای جوش قوس الکتریکی تعدادی از برق های مختلف استفاده می شود، که رایج ترین آنها منابع تغذیه جریان ثابت و ولتاژ ثابت است.

الکترود و انواع آن

الکترود جوشکاری قطعه کارکابل های الکتریکی که الکترود و قطعه کار رابه منبع تغذیه متصل می نماید.الکترود

ماده ای رساناست که از یک سو به بخش فلزی مانند سیم مسی و از سوی دیگر به بخش غیر فلزی مدار الکتریکی متصل شده و بین آنها ارتباط برقرار می کند. روکش الکترود غالبا از جنس آهک، سلولز، سدیم و خاک رس می

باشد که از الکترود ها جهت پرکردن فضای اتصال مابین دو سطح جوشکاری استفاده می گردد.

الکترودهای جوشکاری از نظر ساخت به انواع الکترود انجماد سریع،الکترود چسبان سریع، الکترود انجماد پر شده و الکترود کم هیدروژن تولید می شوند که هرکدام خواص خاص خود را دارند.

الکترود انجماد سریع: این نوع از الکترودها دارای سه خصلت اصلی هستند، که ضمن ایجاد قوس قوی سرباره کمی در جوشکاری ایجاد می کند.

الکترود انجماد پر شده: الکترود های جوشکاری انجماد پر شده دارای فلاکس سنگین بوده که ضمن خارج کردن سرباره، امکان ایجاد دانه هایی با ترکیب یکنواخت دارند.

الکترود چسبان سریع: الکترودهای جوشکاری چسبنده سریع دارای پوشش فلاکس بسیار سنگین به روی سیم هستند.

الکترود های کم هیدروژن: فلاکس در الکترودهای کم هیدروژن دارای مقادیر بسیار کمی هیدروژن می باشد، و از آن برای فولادهای پرکربن استفاده میگردد.

الکترود تنگستن

الکترودتنگستن عنصری شیمیایی است که بسیار سخت و سنگین به رنگ خاکستری مایل به آبی است. نقطه ی ذوب زیاد تنگستن موجب شده درکاربردهای فضایی و مواردی مانند جوشکاری با دمای زیاد قابل استفاده است. الکترود های تنگستن خالص نسبت به سایر الکترود ها ارزانتر بوده، عمر کوتاه تر و ظرفیت حمل الکتریسیته کمتری دارد. این نوع الکترود ها در مواردی که حساسیت کار کمتر است کارایی دارد.

انواع دستگاه های جوشکاری

  انواع دستگاه های متنوع در حرفه ی جوشکاری کاربرد دارد که به اختصار به معرفی آنها می پردازیم.

دستگاه های جوش اینورتر

دستگاه جوش اینورترنوعی دستگاه است که منبع تغذیه ی آن قادر به فراهم کردن جریان بالا جوشکاری می باشد. دستگاه جوش اینورتر به کمک یک سری ریکتیفایر و سوئیچ حالت جامد جریان برق ورودی را به جریان خروجی تبدیل می کند. این دستگاه به طور قابل توجهی سبک تر و همچنین مصرف برق کمتری در مقایسه با دستگاه های سنتی دارد. ازجمله قابلیت های این دستگاه می توان به کیفیت جوشکاری بالا، جریان خروجی پایدار و یکنواخت و کیفیت جوشکاری بسیار بالا با انوع الکترود ها اشاره نمود که برای مصارف خانگی، برج سازی، کارگاه های مخصوص جوشکاری و همچنین در صنایع فلزی، خودرو سازی، کشتی سازی، سیمان، پتروشیمی کاربرد فراوان دارد.

دستگاه جوش آرگون یا جوشکاری تیگ

جوشکای تیگ یا همان جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ، یکی از مهمترین روش های جوشکاری در صنایع مختلف کوچک و بزرگ نظامی، هوایی، پتروشیمی، دریایی و غیره به نام متداول جوش آرگون شناخته شده است. دلیل نام گذاری جوشکاری آرگون به خاطر استفاده از گاز آرگون در فرایند جوشکاری می باشد. این روش در سال 1930 جهت جوشکاری منیزیم اختراع شد. برای جوشکاری فلزات سخت و غیر سخت، فولاد های ضدزنگ، آلومینیوم، فولاد های کربنی و آلیاژی در تمام ضخامت ها از روش جوشکاری تیگ استفاده می کنند.

روش جوشکاری با گاز آرگون

در این روش از گاز خنثی آرگون برای پوشش دادن منطقه جوش و حفاظت چله جوش از تماس مستقیم با هوا استفاده می شود. در واقع گاز آرگون باعث ایزوله شدن محیط جوش از اتمسفر می گردد و بدین ترتیب امکان ایجاد حفره های ریز در جوش از بین می رود در نهایت عمل جوشکاری با کیفیت خیلی بالا انجام می پذیرد. در روش جوشکاری تیگ، اپراتور امکان تسلط و کنترل بیشتری روی نقطه ی جوش در مقایسه با سایر روش های جوشکاری مانند قوس الکتریکی را دارد. اما این روش دارای پیچیدگی و سختی بیشتری است ضمن اینکه عمل جوشکاری همراه با آهستگی انجام می شود.

جوشکاری زیرپودری

یکی دیگر از روش های جوشکاری قوسی، جوشکاری زیرپودری است که در آن نوک الکترود داخل پودری از مواد معدنی ویژه قرار می گیرد و قوس در زیر پودر و در امتداد مسیر جوشکاری تشکیل می شود. در روش جوش زیرپودری جریان الکتریکی از قوس و حوضچه ی مذاب جوش که ترکیبی از فلاکس مذاب و فلز جوش مذاب است، می گذرد. از جمله ویژگی های این روش، جوشکاری بدون تشعشع، کیفیت جوشکاری بالاو هموار همراه با سرعت و بازدهی بالا می باشد، که به سه روش نیمه خودکار، خودکار و ماشینی انجام می گیرد.

برشکاری به روش پلاسما

برش پلاسما پروسه ای است که در آن فولاد یا سایر فلزات در قطرهای مختلف برش داده می شود. این نوع برش به روی هر نوع فلز رسانا، فولاد نرم، آلومینیوم و فولاد ضدزنگ می توان انجام داد. در این برش یک گاز و در برخی موارد هوای فشرده، با سرعت بالا از نازل دمیده ودر همان لحظه یک قوس الکتریکی بین گاز در سر نازل با سطح برش ایجاد می گردد و گاز به حالت پلاسما می رود، بنابراین پلاسما گرم فلزات را ذوب می کند و عمل برش را انجام می دهد.

فروشگاه اینترنتی گنج کالا ارائه دهنده انواع ابزار دستی ، ابزار باغبانی ، ابزار نجاری ، ابزار بنایی ، ابزار لوله کشی و ابزارآلات برقی می باشد . شما می توانید ابزار مورد نیاز خود از جمله اینورتر جوشکاری با برندهای الیت ، رونیکس ، هیرو و ... از گنج کالا تهیه کنید . 

2 خرداد 1396
تعداد بازدید: 419
سایر محصولات مرتبط با این محصول

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×