توصیه‌هایی برای پوستهای خشک پس از زمستان

متن کامل

پوست ناهموار و خشک نشانه پشت سر گذاشتن هوای سرد زمستانی است، هوایی که هرچند بسیار سرد نبوده است اما تفاوت دمای فضاهای بیرونی و داخلی روی پوسته پوسته شدن سطح ظاهری پوست تأثیرگذار بوده و با فرارسیدن فصل بهار می‌توان برای پوست هم حال و هوای بهتری فراهم کرد.

دکتر سم بانتینگ متخصص پوست در رابطه با وضعیت پوست در فصل بهار گفت: پوست در فصل زمستان به طور طبیعی خشک تر می‌شود که علت آن هوای سرد و خشک بیرون و هوای گرم داخل خانه و یا محل کار است. بخار شدن سریع آب از روی پوست موجب خشک شدن و درنتیجه شکل گیری فلسهای لایه لایه روی پوست و به اصطلاح پوسته پوسته شدن سطح خارجی پوست می‌شود.به گزارش مهر، اگرچه در رابطه با شرایط پوستی، ژنتیک و سن نیز نقش موثری برعهده دارد اما راه‌هایی برای پوسته پوسته نشدن وجود دارد.

آملیا فریر کارشناس تغذیه گفت: آنچه که می‌خورید به معنای واقعی کلمه می‌تواند بر شرایط پوست تأثیرگذار باشد، پوستهایی که همواره حالت پوسته پوسته دارند می‌توانند نشانه ای از التهاب روده باشد. هرگاه وضعیت پوستی بیماران را باید درمان کنم به سلامت معده و روده وی نگاه می‌کنم و پس از آن رژیم ضد التهابی برایش تعیین می‌کنم.آملیا توصیه کرده است که خوردن چربیهای سالم چون آواکادو، ماهیهای چرب، آجیل و دانه‌ها می‌تواند تعادل عالی از چربیهای ضروری اومگا ۶و اوگا ۳ایجاد کند.وی همچنین اضافه کرد که خوردن ۱٫۵تا ۲لیتر آب در طول روز بسیار مهم است و با تمام تفاسیر تنها یک تفاوت بین انگور و کشمش وجود دارد و آن آب است.

اهمیت استفاده از مکملها

جون تراورس متخصص تغذیه در کلینیک تغذیه لندن اظهار داشت ویتامین B برای سلامتی پوست حیاتی است.ویتامین B2 و ویتامین B3 از سوی سازمان امنیت غذای اروپا در حفظ سلامتی پوست موثر توصیف شده است. منابعی چون غلات کامل چون جو دو سر، جو، برنج قهوه ای و غذاهای تهیه شده از غلات گندمی دارای این ویتامین‌ها هستند.

صابون را رها کنید

دکتر بانتینگ با تأکید بر استفاده از یک پاک کننده بدون صابون اظهار داشت: اگر پوستتان پوسته پوسته می‌شود از یک پاک کننده لایه بردار استفاده کنید که دربرگیرنده اسیدهای هیدروکسی است.

به جای کرمها از روغنها استفاده کنید

نیکی کینایرد بنیانگذار اسپیس ان کی اظهارداشت: ترجیح می‌دهم که از فرمولهای سنگین کرم محور دور بمانم چرا که این کرمهای سنگین اغلب کاری جز نشستن روی پوست انجام نمی‌دهند. روغنها به جای مرطوب کننده‌ها می‌تواند به خوبی می‌توانند در اعماق پوست نفوذ کند و اگر هنگامی که پوست هنوز مرطوب است، مورد استفاده قرار گیرد، می‌تواند این رطوبت را به مدت طولانی تر حفظ کند.

مرطوب نگاه داشتن هوا

آنا ماری سلوویج از بنیانگذاران بیوتی مارت اظهار داشت: پوست خشک در نتیجه ترکیب شرایط مختلفی چون دمای کنترل شده هوای داخلی ایجاد می‌شود از این رو بهتر است کاسه‌های آب را نزدیک رادیاتورها و دستگاه‌های تهویه هوا نگاه دارید.

فروشگاه اینترنتی گنج کالا ارائه دهنده انواع لوازم بهداشتی و آرایشی می باشد .شما می توانید کرم مورد نیاز خود را از این فروشگاه تهیه کنید .

14 خرداد 1396
تعداد بازدید: 318

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×