۱۳ اشتباه که باعث پیری پوست می شود

متن کامل

برای داشتن پوست سالم و شاداب لازم است عادت های مضری را که باعث پیری پوست می شود بشناسید واز آن ها پرهیز کنید. دراین مطلب به تعدادی از عادت های نادرست اشاره می کنیم.

سونا: به نقل از سایت «Prevention» استفاده زیاد از سونا باعث افتادگی پوست می شود، بنابراین، استفاده از سونا را به حداقل برسانید. 

استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی: بگذارید پوست نفس بکشد تا این امر مانع از گرفتگی منافذ، بروز جوش و پیری زودرس شود 

رانندگی: هنگام رانندگی یا نشستن در خودرو، روی قسمتی از بدن که در معرض نور خورشید قرار می گیرد، ضد آفتاب بیشتری بزنید.

معاینه نشدن چشم: استفاده از لنز یا عینک هایی که نمره آن قدیمی شده است باعث می شود فرد برای دیدن روی چشم فشار وارد کند و در نتیجه خط های ریز و چین و چروک دور چشم ظاهر می شود. بنابراین لازم است هر سال یک بار به چشم پزشک مراجعه کنید.

اخم کردن: حرکت های مداوم عضله به شکل گیری خط اخم منجر می شود. سعی کنید از درهم کشیدن صورت، غنچه کردن لب و… که چین و چروک و خط های دائمی ایجاد می کند، بپرهیزید.

استرس: استرس باعث ایجاد لکه، جوش، کدری، جوش های ریز و… صورت می شود. بهترین راه حل، این است که به فعالیت هایی مانند یوگا، خواندن کتاب، پیاده روی و آشپزی بپردازید.

مصرف انواع شیرینی: مصرف بالای مواد قندی با آسیب رساندن به کلاژن باعث افتادگی پوست می شود. پس به جای مصرف قند مصنوعی از مواد دارای قند طبیعی مانند میوه استفاده کنید.

خشک شدن لب: لب شامل ۳ تا ۵ لایه سلولی است و خشکی پوست باعث پیری سریع آن می شود. بنابراین از مرطوب کننده لب حاوی وازلین، گلیسیرین و دیمتیکون استفاده کنید.

نداشتن تحرک: ورزش درمان همه مشکلات است.ورزش، با افزایش جریان خون به پوست صورت نشاط می بخشد. از طریق تعریق، سموم بدن را دفع می کند و پوست های مرده را پاک سازی می کند تا پوست جدید دربیاید. ورزش نکردن، لکه های مربوط به سن را افزایش می دهد. 

مصرف زیاد قهوه: کافئین، یکی از علت های خشکی پوست است 

بنابراین آب را جایگزین نوشیدنی های حاوی کافئین کنید.

کمبود خواب: داشتن ۸ ساعت خواب کامل که توصیه تمام محققان است، نه تنها به فرد نشاط می بخشد بلکه باعث احیای پوست نیز می شود.

خواب ناکافی باعث کدری پوست و انسداد منافذ می شود.

رژیم گرفتن: بالا و پایین رفتن وزن به شل شدن فیبرهای موجود در پوست منجر می شود و به مرور زمان خط های چاقی و افتادگی به وجود می آورد.

نخوردن آب کافی: مصرف روزی ۸ لیوان آب، میزان چین و چروک را کاهش می دهد، علاوه بر آن به پوست نشاط می بخشد.

غذا نخوردن: شاید کاهش وزن، مهم ترین هدف باشد. اما باید به شیوه صحیحی انجام شود.نخوردن غذا پوست را سریع تر خشک و پیر می کند.

فروشگاه اینترنتی گنج کالا ارائه دهنده انواع لوازم بهداشتی و آرایشی می باشد.شما می توانید انواع کرم مناسب پوست خود را از این فروشگاه تهیه کنید .

13 تیر 1396
تعداد بازدید: 260

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×