سبد خرید0
مقایسه0
گنج کالا

محلول مناسب شستشوی صورت

پاک کننده مناسب صورت :

اغلب ما بین اینکه پوست صورت خود را فقط با آب گرم به منظور جلوگیری از خشک شدن پوست شستشو دهیم یا از مواد شوینده بر پایه آلکالین استفاده کنیم که باعث از دست رفتن چربی طبیعی پوست می شود دچار تردید هستیم. گفتن اینکه در این حالت چه باید کرد راحت نیست، زیرا یک شوینده مناسب صورت باید هم ذره های محلول در آب ، هم ذره های محلول در چربی را پاک کند. پوست شما در طول روز در معرض سم ها و آلودگی ها ، جرم ها و هوای باز یافت شده در محل کارتان و غیره است. حال به این معادله ، هوای گرم و یا فعالیت فیزیکی و تعریق بدن که دارای سموم است را نیز اضافه کنید. آب به تنهایی نمی تواند ذرات ناخالصی را به طور موثر پاک کند.

یک پاک کننده عالی و خوب چه کاری باید انجام دهد ؟

یک پاک کننده خوب در حالی که عمل پاک کنندگی را به صورت عمقی انجام می دهد باید بسیار هم ملایم باشد که پوست را تسکین داده و تغذیه کند و احساس شادابی ، یکنواختی ، روشنی و سلامت کامل به پوست دهد. بله همه این موارد که گفته شد تنها با یک پاک کننده قابل انجام است.

بهترین شوینده و پاک کننده صورت :

برای داشتن پوستی شاداب و تمیز که نورانی و شفاف باشد ، پاک کردن و تمیز کردن پوست به طور روزانه حیاتی است.پاک کردن و شستن پوست در ابتدای روز باعث شاداب شدن پوست و آماده کردن پوست برای فعالیت روزانه می شود. گرچه موارد فوق یک مفاهیم بسیار ساده و ابتدایی به نظر می رسند که بیشتر مردم از آن آگاهی دارند ولی باعث تعجب شما خواهد شد اگر بدانید چه درصدی از افراد، این مرحله ضروری را اشتباه انجام می دهند. چرا که عموم افراد بهترین و مناسب ترین شوینده را برای صورت خود انتخاب نمی کنند.

بر خلاف باور عمومی، استفاده از یک پاک کننده قدیمی برای شستن پوست صورت مضرات بیشتری از فواید آن دارد. برای مثال اگر فردی دارای پوستی خشک باشد و از پاک کننده ای استفاده کند که رطوبت و چربی پوست را از بین ببرد ، شخص برای بازگرداندن رطوبت پوست باید میزان بسیار زیادی از مواد مرطوب کننده در رژیم مراقبت از پوست خود استفاده کند.

برای پیدا کردن بهترین پاک کننده آرایش پوست صورت، باید ابتدا درک درستی از نوع پوست و نیاز آن را تعیین کنید.

بهترین پاک کننده آرایش طبیعی :

افراد دارای پوست حساس باید از این دسته مواد شوینده استفاده کنند. اگر پوست شما به راحتی دچار حساسیت شده و به راحتی پوسته پوسته می گردد، باید از این دسته پاک کننده صورت استفاده کنید.

بیشتر شوینده های طبیعی و آلی بر اساس محتوی آنها طبقه بندی می شوند. پس به دنبال آن محصولاتی که دارای ویتامین ها، مواد مغذی و اجزائی که برای نوع پوست شما طراحی شده اند باشید.

برای شروع، اگر شما دارای پوست حساسی می باشید، بهترین پاک کننده طبیعی صورت برای شما باید شامل عصاره خیارسبز باشد. چرا که خیار سبز به عنوان یک میوه دارای مواد تسکین دهنده و آنتی اکسیدان معروف است. به ضد حساسیت بودن این محصولات نیز توجه کنید.

اگر شما دارای پوستی نرمال می باشید ، بهترین پاک کننده صورت طبیعی باید یک محصول پاک کننده با خاصیت باز سازی پوست باشد. این محصولات باید علاوه بر پاک کردن پوست ، باعث برداشتن سلول های مرده پوست ، باعث افزایش گردش خون و آبرسانی به پوست باشند.

بهترین پاک کننده برای پوست های چرب :

پوست چرب یکی از نمونه هایی است که پیدا کردن شوینده مناسب برای این نوع پوست سخت تر است. بیشتر افراد دارای پوست چرب، به دنبال شوینده ای هستند که پاک کننده و آبرسان نیز باشد، بدون اینکه باعث ایجاد چربی پوست شوند.

پاک کننده هایی که کف می کنند برای پوست های چرب بسیار رایج هستند ولی ژل های پاک کننده بهتر می باشند. یکی از بهترین ژل های شستشوی صورت ژل پاک کننده و تمیز کننده فور اور بلوم می باشد. این ژل پاک کننده برای برداشتن آثار مواد آرایشی ، خاک ، ذرات و ناخالصی های دیگر بر روی پوست به کار می رود و اثر مات کنندگی بر روی پوست نیز دارد.

مهمترین چیز برای پوست های دارای آکنه، پاک کننده صورت می باشد. چرا که شستن و پاک کردن صورت، اولین مرحله برای این نوع پوست می باشد و به عنوان پایه محصولات برای داشتن پوستی بدون آکنه است.

اگر شستشوی پوست دارای آکنه به خوبی صورت نگیرد، کیفیت و اثرات دیگر محصولات بر روی این پوست اصلا مهم نیستند. در این صورت محصولات آکنه به جای بهتر کردن پوست صورت ، صرف بهبود اثر اولیه در اثر شستن می باشند. بهترین پاک کننده صورت برای پوست مستعد آکنه باید دارای سالیسیلیک اسید باشد که به عنوان اجزاء اصلی جلوگیری از آکنه پوست می باشد.

شما می توانید محصولات بهداشتی و آرایشی با کیفیت و مورد نیاز خود را از فروشگاه اینترنتی گنج کالا تهیه کنید.

این مقاله در تاریخ دوشنبه، 21 اسفند، 1396 منتشر شده است.
نظرات موجود: 0
نوشتن نظر
محصولات مرتبط با این مقاله:
شیر پاک کن 400 میلی برای پوست خشک و حساس لورال
شیر پاک کن 400 میلی برای پوست خشک و حساس لورال
شیر پاک کن معجزه آسا لورال
شیر پاک کن معجزه آسا لورال
محلول شستشوی صورت 400 میلی پوست نرمال لورال
محلول شستشوی صورت 400 میلی پوست نرمال لورال