سبد خرید0
مقایسه0
گنج کالا

ژیلت شناخته شده ترین برند ریش تراش

ژیلت شناخته شده ترین برند بین محصولات مراقبت شخصی در جهان است که مالکیت آن در اختیار شرکت پراکتر اند گمبل قرار دارد. ژیلت یکی از چندین برندی است که تا پیش از ادغام ژیلت با پراکتر اند گمبل در سال 2005 در اختیار این شرکت قرار داشت. شرکت ژیلت در سال 1901 توسط کینگ سی ژیلت به عنوان تولیدکننده تیغ خودتراش در بوستون، آمریکا تاسیس شد.

در حقیقت کینگ سی ژیلت، شیوه اصلاح را با به صورت اساسی با معرفی تیغ خودتراش که پتنت آن در سال 1904 به ثبت رسید، متحول کرد. تا پیش از آن، مردان برای اصلاح موهای صورت باید از تیغ های یک لبه استفاده می کردند که کار با آنها به مهارت زیادی نیاز داشت و از این رو مردان به آرایشگاه می رفتند. اما با معرفی تیغ خودتراش توسط ژیلت دیگری نیازی به این کار نبود. قرار دادن تیغ در یک دسته محافظ دار ایده ای هوشمندانه بود زیرا کنترل تیغ آسان تر بوده و امکان تعویض تیغ پس از کند شدن آن وجود داشت.

اصلاح با ژیلت

اگر شما دارای پوست حساس هستید در اصلاح با محصولات ژیلت بدون خراش و بریدگی می توانید لذت دلچسبی را احساس کنید.برای راهنمایی بیشتر در خواندن مطالب زیر کوشا باشید.

بسیاری از آقایان با روش صحیح اصلاح با محصولات ژیلت آشنا نیستند.پس بهتر است در اینجا به تعدادی از سئولات متداول در مورد استفاده از  ژیلت پاسخ دهیم.

آیا اصلاح هر روز صورت با تیغ های ژیلت ضرر دارد؟

ژیلت

نه کاملا اشتباه است اصلاح صورت برای بیشتر آقایان مانند یک عادت روزمره می باشد و این کار مانند مسواک زدن یک عمل روزانه به حساب می آید و تاثیر منفی بر روی پوست صورت ندارد.برای اینکه به پوست  خود آسیب نرسانیم بهتر است از سری محصولات ژیلت استفاده کنیم.تیغ های جدید ژیلت با داشتن خاصیت چرخشی کمترین آسیب را به پوست می رسانند و استفاده از فوم یا ژل ژیلت،در طراوت و زیبایی پوست به شما کمک بسزایی می کند.

تیغ مناسب کدام است؟

انتخاب صحیح تیغ ژیلت با دستگاه مناسب ژیلت،داشتن فوم یا ژل ژیلت یکی از مهمترین فاکتورها در اصلاح  مناسب است.

ژیلت با دارا بودن تنوع زیاد در تیغ های ۳لبه،۵لبه ,…..و دارا بودن انواع ژل وفوم برای صورت های حساس و……می تواند شما را در انتخابی بهتر یاری دهد.

قبل از استفاده از تیغ های ژیلت حتما ۳دقیقه صورت خود را با آب گرم بشویید.

بهترین زمان اصلاح با ژیلت چه وقت است؟

مسلما برای راحتی در کار بهترین زمان پس از یک دوش آب گرم است.آب گرم و بخار آب ریش شما را نرم می کند و منافذ صورت را باز می کند،در نتیجه اصلاح نرمتر و صاف تری را به همراه دارد.اگر از فوم یا ژل ریش ژیلت استفاده کنید به طور قابل توجه ای باعث بهتر شدن اصلاح شما می شود.

بهترین نوع استفاده از ژیلت:

در این رابطه همیشه توصیه می شود که تیغ را در جهت رشد موی صورت بتراشید.زمانی که اصلاح شما در جهت خلاف آن باشد ممکن است به پوست آسیب برسد.البته بعضی ها خلاف این نظر را دارند و از ژیلت در خلاف جهت رشد مو استفاده می کنند ولی در ابتدا در جهت رشد موی صورت سپس در خلاف جهت رویش مو،در این صورت،صورتی کاملا صاف خواهید داشت ضمن اینکه از سوزش و اذیت شدن پوست در امان هستید.

اصلاح با ژیلت بدون سوزش:

مهم ترین کار برای جلوگیری از سوزش پوست این است که ریش خود را در جهت خلاف موی صورت نتراشید و هر چند وقت یکبار خط صابون ژیلت(معمولا آبی یا سبز رنگ است)پاک می شود که بایستی تیغ یدک خود را تعویض نمایید.علاوه بر این،تیغ  خود را پس از اصلاح با آب بشویید تا تیغه ها از موهای گرفته ی بین خود پاک شوند تا راحت تر اصلاح کنید.

پس از اصلاح با ژیلت صورت خود را با سرد بشویید تا منافذ پوست بسته شوند و احتمال سوزش کاهش یابد.

اصلاح ژیلت برای پوست های مختلف:

در مورد پوست ها و ریش ها ی ضخیم و نازک تفاوتی در نوع اصلاح وجود ندارد و مراحل اصلاح صورت یکی می باشد.ولی کف ریش اصلاح برای پوست های حساس متفاوت است و بهتر است پوست های حساس علاوه بر مراحل ذکر شده،اصلاح صورت را در حمام با آب گرم یا کمی داغ انجام دهند.

پوست های چرب یا خشک نیز می توانند از کف یا ژل ژیلت مناسب با پوست خود استفاده کنند  مثلا ژل ژیلت فیوژن با آب رسانی فوق العاده،مناسب صورتهای خشک می باشد و بهتر است برای خرید محصولات ژیلت دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید از ژیلت اصل استفاده کنید.

آیا حتما باید از کرم و لوسیون بعد از اصلاح استفاده کرد؟

خیر حتما لزومی ندارد.امروزه بازار پر است از انواع کرم ها و افترشیوها برای انواع پوست ها،شما می توانید بنا به سلیقه ی خود یکی را امتحان نموده و خریداری کنید.

 فروشگاه اینترنتی گنج کالا ارائه دهنده ی محصولات باکیفیت ژیلت می باشد.

 

این مقاله در تاریخ دوشنبه، 21 اسفند، 1396 منتشر شده است.
نظرات موجود: 0
نوشتن نظر
محصولات مرتبط با این مقاله:
ژیلت Fusion همراه ریش تراش برقی سه کاره Gillette fusion proglide styler
ژیلت Fusion همراه ریش تراش برقی سه کاره Gillette fusion proglide styler
یدک تیغه 5 تیغ 4 تایی Gillette fussion power
یدک تیغه 5 تیغ 4 تایی Gillette fussion power
ژل اصلاح مو Gillette
ژل اصلاح مو Gillette
ژل بعد اصلاح Gillette
ژل بعد اصلاح Gillette