سبد خرید0
مقایسه0
گنج کالا

راهکار ساده در کوتاهترین زمان برای درمان پف زیرچشم

به گزارش بهداشت نیوز، برای جلوگیری از بوجود آمدن این مشکلات،  6 راه‌حل ساده ارائه می‌دهیم تا با استفاده از آن‌ها از شر پف چشم خلاص شوید.

۱- کمپرس چای کیسه‌ای

هرزمانی که با استفاده از چای کیسه‌ای برای خودتان چای درست کردید به یاد داشته باشید که آن‌را دور نیاندازید و پس از اینکه خنک شد، به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پلک چشم‌هایتان بگذارید. حتی می‌توانید قبل از استفاده، آن‌ها را داخل یخچال بگذارید تا از خنکی آرامبخش آن‌ها بیشتر استفاده کنید.

۲- سفیده تخم مرغ

سفیده‌ی تخم مرغ باعث می‌شود که به صورت فوری پوست پلک شما سفت و محکم شود و از افتادگی آن جلوگیری می‌کند. برای اینکار، در ابتدا پلک چشم‌هایتان را خوب بشویید و خشک کنید و مقدار کمی از سفیده‌ی تخم مرغ را روی آن بمالید. اجازه دهید تا کاملا خشک شود و پس از آن با آب سرد خوب بشویید.

۳- یخ

یخ باعث می‌شود تا عروق خونی منقبض شوند و درنتیجه پلک‌های پف کرده و افتاده به جای اصلی خود برگردند. برای اینکار کافی‌ست یک قالب کوچک یخ را به پوست پلک خود بمالید تا در زمان کوتاهی نتیجه‌ی آن را ببینید.

۴- انگور

انگور دارای موادی‌ست که از روند پیری جلوگیری می‌کند. درنتیجه برای جلوگیری از شل شدن پلک از خوردن انگور غفلت نکنید.

۵- خیار

یکی از قدیمی‌ترین روش‌های خانگی برای درمان پف پلک چشم استفاده از حلقه‌های خیار است. خیار به دلیل داشتن مواد موثر برای سفت کردن پوست یکی از کاربردی‌ترین درمان‌های افتادگی پلک است. برای اینکار کافیست ابتدا به خوبی چشم‌هایتان را بشویید و خشک کنید. پس از آن خیار را حلقه حلقه کنید و روی چشم‌هایتان بگذارید و دراز بکشید و باقی کار را به حلقه‌های خیار بسپارید.

۶- خوب بخوابید

اگر به اندازه‌ی کافی نخوابید، به دلیل استرس خستگی در چشم‌هایتان به وضوح مشخص خواهد شد. این مشکل احتمال بوجودآمدن یا تشدید پف پلک‌هایتان را بیشتر می‌کند. برای جلوگیری از بوجودآمدن این مسئله، سعی کنید شب‌ها زودتر بخوابید تا ساعت بیشتری به چشم‌هایتان استراحت بدهید.

این مقاله در تاریخ يكشنبه، 26 فروردين، 1397 منتشر شده است.
نظرات موجود: 0
نوشتن نظر