سبد خرید0
مقایسه0
گنج کالا

با این 10 ایده به تماشای گل هایتان بنشینید!

همه ما به طبیعت و گیاهان علاقه مندیم و دوست داریم که در محیط زندگی مان با آن ها در ارتباط باشیم. طراحان و دکوراتورها با استفاده از گیاهان به نوعی سحر و جادو کار می کنند و درخشش تازه ای از سبزی و طبیعت را ایجاد می نمایند که در نهایت جلوه ای بی نظیر را به نمایش خواهد گذاشت. جدای از این که شما از گیاهان به دلیل فوایدشان، به طور مثال در تمیز شدن هوا، استفاده می کنید یا صرفا جنبه زیبایی شان را در نظر دارید، نکات زیر می تواند در بهتر دیده شدنشان در منزل و محیط کارتان تاثیر گذار باشد.

ترکیب گیاهان با گلدان های قدیمی

گلدان های سرخ مایل به قرمز فقط برای خارج از منزل و محوطه نیستند، هنگامی که در آشپزخانه استفاده می شوند، ظاهر فرسوده و رنگ گرم آن ها را برای افزودن زرق و برق جذاب می کند. در صورتی که از این روش برای نگه داری گیاهانتان استفاده می کنید، گیاهان خوراکی گزینه های بسیار مناسبی خواهند بود تا در حین آشپزی از زیبایی و کارایی شان بهره ببرید.

کشف جایگزین ها

کسانی در اپارتمان ها با متراژ کم و کوچک زندگی می کنند می توانند از دیوارها برای چیدن گیاهان و گلدان های خود بهره ببرند. این طراحی جالب و جالب چند منظوره جیبی برای جیغ زدن به طبیعت در یک فضای قابل توجه کاملا سفید با کاشی های ظریف طراحی شده است.

گیاهان باریک در کنار پنجره

کنار پنجره ها به دلیل باریک بودن ممکن است فضای چندانی برای قرار دادن اشیا و وسایل نباشند. اما کاشت گیاهان باریک در گلدان های مسطتیل شکل و کشیده به راحتی میتواند در ان جا قرار بگیرد. این کار علاوه بر زیباتر کردن فضای پشت پنجره می تواند نور ورودی با داخل را نیز کنترل کند.

اضافه کردن قفسه

اگر فضای ذخیره سازی حمام را با نسب چند قفسه و شلف افزایش دهید به راحتی می توانید از گیاهان مناسب با فضاهای مرطوب استفاده نمایید. این گیاهان در صورتی که مقداری نور مناسب نیز دریافت کنند می توانند رشد خیلی خوبی داشته باشند و فضای حمام شما را دوست داشتنی و آرامش بخش کنند.

زنده کردن گلدان های عتیقه

گلدان های قدیمی مانند نمونه های دوران رنسانس همیشه مورد توجه خاص طراحان بودند. با وجود چنین گلدان هایی شما می توانید گیاهتان را به مرکز توجه خانه تبدیل نمایید.

استفاده از رنگ تیره

اگر شما به سمت رنگ های تیره مانند آبی نیروی دریایی، سورمه ای، مشکی و خاکستری بروید، مطمئن باشید که رنگ سبز گیاهتان بیش از پیش دیده خواهد شد. سبزی برخی از گیاهان به نوعی است که در کنار رنگ های تیره هم نشین خوبی برای رنگ های تیره محسوب می شوند.

آویزان کردن

طراحان گاهی اوقات تغییرات را با شاخ و برگ های آویزان شده از جنگل الهام می گیرند. گلدان های آیزان چوبی یا فلزی به راحتی می توانند از سقف شما آویخته شده و حس آرامش گیاهان را منتقل نمایند. این روش را می توانید برای ایجاد یک نقطه کانونی در فضا، به طور مثال بالای اپن یا میز غذاخوری به کار برید. پس شاید باید با انواع گلدان های آویز آشنا شوید.

گیاهان بلند

اگر می خواهید گیاهان را روی زمین بگذارید، از نمونه های بلندتر که تاثیر بصری و نقطه کانونی در اتاق ایجاد می کنند، بهره ببرید.

ترکیب چند گیاه

اگر چه یک گلدان گل به تنهایی جذاب است، اما اگر گیاهان همخوان در کنا یکدیگر بگذارید به یک ترکیب بسیار زیبا و جذاب خواهبد رسید. به طور مثال قرار گیری ارکیده های صورتی رنگ در کنار یک گیاه سبز حس آرامش خوبی را در آشپزخانه به وجود می آورد.

به طبیعت سری بزنید

با آوردن برگ های تازه، رنگ های روشن را به اتاق بچه ها وارد کنید. گاهی شاید فقط لازم باشد برای اتاق خواب از گیاهان بدون گل استفاده نمایید.

این مقاله در تاریخ دوشنبه، 27 فروردين، 1397 منتشر شده است.
نظرات موجود: 0
نوشتن نظر