سبد خرید0
مقایسه0
گنج کالا

پنل چوبی، 8 کاربرد مدرن در خانه!

چوب در دکوراسیون کاربردهای بسیار زیادی داشته و از جمله متریال هایی است که می توانم بگویم هیچ گاه از مد نمی افتد! اما نمونه خانه هایی که در این مطلب خواهید دید، استفاده ای متفاوت از چوب داشته اند که شاید حتی در بعضی از آن ها متوجه حضور چوب نشویم. این کاربرد که بیش تر با نام پنل چوبی شناخته می شود پوششی برای دیوارها و سقف خانه است که جذابیت و خاص بودن را با هم وارد فضای شما می کند. با من همراه باشید تا پنل های چوبی را بیش تر بشناسیم.
پنل چوبی (Shiplap)
پنل های چوبی در واقع تخته چوب هستند که در کار یکدیکر قرار گرفته و در قسمت های مختلف خانه مانند دیوار، سقف، سایه بان و .. به کار می روند. هر لایه به صورت جدا ساخته شده و به آرامی در کنار لایه بعدی خود متصل می شود به گونه ای که شما می توانید به راحتی درز نابین آن ها را دیده و هر نوار چوبی را تشخیص دهید. 
پانل باریک یا پهن ؟
پنل های چوبی می توانند بر اساس نیازهای چوبی به صورت باریک و یا پهن بریده شده و مورد استفاده قرار بگیرند. 
استفاده از پنل چوبی در هر اتاق
از مزایای بسیار مهم این پنل ها در این است که هیچ محدودیتی در استفاده از آن ها برای فضاهای مختلف خانه ندارید. اگر شما  احساس کردید از کاشی و سرامیک خسته شده اید این گزینه می تواند برایتان ایده آل باشد. فقط به این نکته توجه کنید که در فضایی مانند حمام باید از عدم وجود رطوبت در زیر پنل ها مطمئن باشید. 
طراحی پشتی تخت خواب با پنل چوبی
مسلما تخت خواب نقطه کانونی در هر اتاق خوابی محسوب می شود. یکی از روش های طراحی و یا تزیین این نقطه کانونی استفاده از پنل های چوبی است.  آن چه که در این جا مطرح می شود سبکی است که می توان با پنل های چوبی به وجود آورد. گاهی اتاق شما به سمت سبک های روستیک می رود و گاهی نیز می تواند کاملا مدرن باشد. 
دیزاین اتاق غذاخوری با پنل چوبی
اگر می خواهید به نوعی اتاق غذاخوری را از سایر بخش های خانه جدا کرده و طراحی خاص تری برایش در نظر بگیرید می توانید از پنل های چوبی استفاده نمایید
پنل دیواری خکستری
اگرچه رنگ سفید همیشه محبوبیت زیادی داشته، اما این تنها گزینه نیست. اتاق خواب بالا مثالی فوق العاده برای نشان دادن مزیت دیگر پنل های چوبی، یعنی قابلیت رنگ آمیزی آن ها است. در این جا رنگ خاکستری، تخت و دیوار پشت آن را به یک نقطه شاخص در اتاق خواب تیدیل کرده و با چوب سایر وسایل هم خوانی زیادی دارد.
استفاده از پنل چوبی در سقف و دیوار
گاهی اوقات برای این که بتوانیم به یکنواختی خوبی در طراحی مان برسیم، از پنل های چوبی در دیوار و سقف باهم استفاده می کنیم. در حالت می توان دیوارها و سقف را با یک رنگ و طرح در نظر گرفت و تمرکز و توجه را بیش تر بر روی سایر وسایل و مبلمان گذاشت. حتی می توانید رنگ پنل های چوبی را تغییر داده و برای بزرگ تر یا کوچک تر شدن فضا از آن ها کمک بگیرید. 
پنل های دیواری در طراحی راهرو و ورودی
خطوط عمودی پنل ها در این راهرو چشم را به سمت جلو هدایت کرده و اتاق را طولانی تر نشان می دهند. پس می توانیم به این نتیجه نیز برسیم که بازی با خطور افقی یا عمودی این پنل ها نیز می تواند تاثیر زیادی بر بزرگ یا کوچک تر نشان دادن فضا بگذارد. این کار را می توانید برای پاسیو، ورودی یا هرجای دیگری که نیاز به وسیع تر شدن یا ایجاد بافت دارید به کار برید.
تزیین بالای شومینه
یکی از مکان های مناسب برای به نصب پنل های چوبی فضای خالی بالای شومینه است.
پنل های چوبی در ساخت درب
درب های چوبی روکار یکی از ایده های ر طرفدار سال های اخیر در دکوراسیون داخلی هستند. زمانی که یک درب با پنل های چوبی ترکیب شود، به خصوص اگر رنگ خاصی نیز داشته باشد، جذابیت زیادی را خلق می نماید. این کار شخصیت زیادی به فضای شما داده و مهم تر از همه این که می تواند با هزینه های بسیار کمی نیز اجرا شود.

این مقاله در تاریخ سه شنبه، 18 دی، 1397 منتشر شده است.
نظرات موجود: 0
نوشتن نظر