سبد خرید0
مقایسه0
گنج کالا

طرز شانه کردن صحیح موها

حالا که برس مناسب را انتخاب کردید خوب است که به چند نکته مهم در مورد چگونه شانه کردن مو اشاره کنیم. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که با موی خود به ملایمت رفتار کنید. غلاف اطراف هر تار مو به سمت پایین رشد می کند. هنگام خشک کردن موها به حوله یا شانه و سشوار زدن همیشه از سمت ریشه به سمت نوک مو دست را حرکت دهید تا مو نشکند. همان طور که در بالا اشاره شد ، از برس مناسب برای هر کاری استفاده کنید. برای صاف کردن مو از یک برس گرد و قطور ، برای مجعد کردن و حالت دادن از برس گرد نازک و از برس تخت برای صاف و یک دست کردن سطح مو استفاده کنید.

استفاده از کرم یا شامپوهای نرم کننده مو پس از حمام کردن ، مو را نرم تر کرده و شانه کردن مو را راحت تر می کند. موهایتان را پیش از شست و شو با شامپو برس کنید تا خوب از هم جدا شوند. وقتی که مو خیس است شکننده تر است ، بنابراین از خشک کردن خشن مو با حوله و شانه زدن و برس کشیدن سفید و سخت باید جدا خودداری کنید. برس زدن باید دوبار در روز (صبح و شب) و هر بار دست کم یک دقیقه انجام شود. برای از هم جدا کردن موها ، ابتدا شانه را روی نقاطی که گره های احتمالی وجود دارد بگذارید و گره ها را باز کنید. موها را نکشید و به تدریج دسته هایی از مویتان را شانه کنید.

بهترین راه برس زدن موها این است که سر به طرف پایین باشد و از پشت گردن به طرف پیشانی موها برس شوند و سپس از کناره ها به طرف بالای سر این کار را ادامه دهید و در انتها با برس کردن از پیشانی به طرف پشت سر کار را خاتمه دهید. اگر موهایتان را شستید ، صبر کنید تا ۸۰درصد از موهایتان خشک شوند و بعد برس بکشید.

از شامپوهای معمولی و مناسب با نوع موهایتان استفاده کنید. توصیه می شود از دو نوع شامپو به طور متناوب استفاده کنید. به قدرت کف اعتماد نکنید ، کف زیاد نمی تواند دلیل پاکی و تمیزی موها باشد. اکثر شامپوها نرم کننده هستند و کمتر کف می کنند. دو بار شست و شو با شامپو در هفته توصیه می شود ، اما برای کسانی که احساس لزوم می کنند ، شست و شوی هر روزه هم ایرادی ندارد (البته به شرطی که از شامپوهای معمولی و مناسب مو استفاده شود).

دو بار شامپو کردن پی در پی بی فایده است و همان یک بار کافی است. در واقع بار دوم شستن ، بیهوده پوست سر را حساس می کند و باعث ایجاد الکتریسیته در موها می شود. اگر می توانید آبکشی را با آب سرد خاتمه دهید ، چرا که این عمل باعث می شود کراتین موجود بر روی سطح بیرونی مو صاف شود. لذا موی شما با این عمل صاف تر ، درخشان تر و براق تر خواهد شد. به طور مداوم از سشوار استفاده نکنید. بگذارید گاهی اوقات موهایتان در هوای آزاد خشک شوند. نکته آخر (که بسیار مهم است و اغلب فراموش می شود) اینکه شانه و برس خود را حداقل هفته ای یک بار با آب و صابون بشویید.

شامپو برای موهای خشک، معمولی و چرب  با برندهای, , head & shoulder ELSEVE , IPEK , ELIDOR, HACISAKIR   درفروشگاه اینترنتی گنج کالا موجود می باشد

این مقاله در تاریخ جمعه، 27 مرداد، 1396 منتشر شده است.
نظرات موجود: 0
نوشتن نظر
محصولات مرتبط با این مقاله:
شامپو 700ml حجم دهنده و موهای ضعیف Syoss
شامپو 700ml حجم دهنده و موهای ضعیف Syoss
شامپو 650ml ضد شوره زنانه Clear
شامپو 650ml ضد شوره زنانه Clear
شامپو 600ml موهای نرمال head and shoulders
شامپو 600ml موهای نرمال head and shoulders
شامپو 700ml موهای خشک وضعیف Syoss
شامپو 700ml موهای خشک وضعیف Syoss
شامپو 650ml ضدشوره مردانه Clear
شامپو 650ml ضدشوره مردانه Clear
شامپو 600ml موهای نرمال Ipek
شامپو 600ml موهای نرمال Ipek