سبد خرید0
مقایسه0
گنج کالا

ویدیو گالری

10 باور رایج در مورد حفاظت مو
توضیحات : همه ی ما برای سلامتی موهایمان خیلی اهمیت می دهیم. و همچنین پول زیادی را جهت زیبایی و شادابی موهایمان خرج میکنیم. در این ویدیو به بررسی ده باور رایج اشتباه در مورد سلامت مو پرداخته شده است. 
1. هر چقدر موهایتان را کوتاه کنید، موهایتان سریع تر رشد می کند. این مسئله کاملا اشتباه است. این که موهایتان را کوتاه می کنید. موهایتان را شاداب می کنید ولی این امر باعث نمی شود که موهایتان سریع تر رشد کند. علت این امر این است که رشد مو از ریشه است و با کوتاه کردن آن هیچ تاثیری در ریشه نمی گذارد. میانگین رشد مو در هر ماه حدود 0.5 اینچ و یا یک سانتی متر است. پس اگر موهایتان را هر ماه کوتاه کنید موهایتان رفته رفته کوتاه تر خواهد شد. 
2. اصلاح مو با ژیلت تراکم آن را زیاد نمی کند. برخی بر این باور هستند که اگر مو را با ژیلت بتراشید تراکم مو بعد از مدتی زیاد می شود. که این مسئله کاملا اشتباه است. چون به ژنتیک مربوط می شود.
3. خشک کردن مو به صورت طبیعی را به خشک کردن مو با سشوار ترجیح دهید. 
4. موهای خود را به شامپوی خاصی عادت ندهید. و اینکه استفاده از شامپو یکنواخت موهایتان زودتر کثیف نمی شود و یا رشدشان کم می شود. همه ی این ها یک عقیده ی غیر علمی است.
5. با استفاده از روغن از شر شوره سر خلاص شوید. این نیز یک باور اشتباه است. شوره سر در موهای پرچرب به نسبت زیاد تر از موهایی با پوست سر خشک است.
6. در صورت امکان زود زود شانه نکنید. فقط در مواقع ضرور از شانه استفاده کنید. و سعی کنید هر هفته شانه ی خود را با آب و شامپو بشویید.
7. به تبلیغات هایی مبنی بر تار مو نازک اهمیت ندهید. هیچ محصولی تار مو را ضخیم نمی کند. تار مو به ژنتیکی هر فرد بستگی دارد.
8. باور اشتباه دیگر در مورد شسشوی مو است. هر چقدر موهایتان را بشویید موهایتان پرچرب می شود. این نیز یک شعار اشتباه است. شما چه موهایتان را هفته ای دوبار بشویید چه هر روز ربطی به پر چرب شدن مو ندارد. این نیز یک مسئله ژنتیکی است.
9. شستشو با آب سرد نیز به سلامت مو تاثیری نمی گذارد.
10. موخوره تحت هیچ شرایطی و با هیچ محصولی درمان نمی شود. برای اینکه از شر موخوره خلاص شوید. پیشنهاد ما این است تا موهای خود را هر چند یکبار کوتاه کنید.
بازگشت