آیا تعویض یک سری در میان فیلتر روغن  خودرو کار درستی است؟

متن کامل

ممکن است این سوال نیز برای شما پیش آمده است که آیا تعویض فیلتر روغن بعد از هر با تعویض روغن نیاز هست یا نه! در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا عادت رانندگان به تعویض یک سری در میان فیلتر روغن کاری درست است یا نادرست؟ در زمان های قدیم چنین بود که  هنگام سرویس روغن خودرو، فیلتر روغن را یک‌بار در میان تعویض می‌کرده‌اند علت این کار به دو دلیل زیر بود : ۱_فیلتر روغن خودروهای قدیمی بسیار بزرگ بودند.
 ۲_روغن‌هایی که بیست یا سی سال پیش تولید می‌شدند همگی با تکنولوژی ضعیفی بودند که کارکردی بیشتر از 2 یا 3 هزار کیلومتر نداشتند.
ولی این دو دلیل امروزه دقیقاً برعکس شده‌اند یعنی فیلتر‌ها کوچک و یکبار مصرف و با عمری کوتاه ، و روغن موتورها با کارکردی بسیار بیشتر شده‌اند. در ضمن اگر به هر عنوانی روغن را تعویض کنید و فیلتر آنرا عوض نکنید، به مقدار تقریبی نیم لیتر روغن به شدت فاسد در فیلتر روغن و پشت اویل ماژول آن می‌ماند و با تک استارت بعدی وارد روغن موتور تازه شما شده و از کیفیت روغن جدیدتان به مقدار زیادی می کاهد. به عنوان مثال:
مقایسه فیلتر روغن پیکان و پراید. پس امروزه و برای خودروهای امروزی حتماً در هر سرویس روغن، فیلتر آنرا تعویض کنید تا به سلامت موتور شما آسیب نرسد.

 

24 دی 1398
تعداد بازدید: 108

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×