آموزش استفاده صحیح از سنگ رومیزی

متن کامل

از سنگ رومیزی برای برش یا شکل دادن به فلز می توان استفاده کرد. می توانید از این ابزار برای خرد کردن لبه های تیز یا صاف کردن فلز استفاده کنید. برای تیز کردن فلز نیز این ابزار بسیار کارآمد است. قیمت سنگ رومیزی در بازار بسیار متنوع است. این ابزار در مدل ها و اندازه های مختلفی به بازار عرضه می گردد. جهت خرید و ا مشاهده سنگ رومیزی به قیمت استثنایی به فروشگاه اینترنتی گنج کالا مراجعه کنید.
کار با این دستگاه کمی مسخت است برا همین گنج کالا آموزشی را در این زمینه برای مشتریان عزیز گردآوری کرده است تا با مطالعه به راحتی از این وسیله استفاده کنند.
قبل از شروع به کار ابتدا از ایمنی بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید.
قبل از اینکه ابزار را روشن کنید حتما اطمینان حاصل کنید که سنگ رومیزی  محکم به میز کار بسته شده است.
بررسی کنید که فضایی برای ابزار موجود است. فضا برای ابزار باید به گونه ای باشد تا هنگام کار با سنگ رومیزی بتوان اشیا مورد نظر را در این فاصله به راحتی نگه داشت.
ناحیه اطراف سنگ رومیزی باید مرتب باشد به گونه ای که بتوان به راحتی با سنگ رومیزی کار کنید. همچنین در نظر بگیرید تا فضای کافی وجود داشته باشد تا بتوانید به راحتی قطعه فلزی را که با آن کار می کنید به جلو و عقب روی سنگ رومیزی ببرید.
یک سطل را با آب پر کرده و آن را در نزدیکی سنگ رومیزی قرار دهید تا بعد از اتمام کار فلز آن را در سطل آب خنک کنید.

 


خود را از هرگونه خطرات احتمالی پرتاب فلز محافظت کنید. از عینک های ایمنی و دستکش و ماسک استفاده کنید. برای تهیه این لوازم به فروشگاه اینترنتی گنج کالا مراجعه کنید.

 


سنگ رومیزی را روشن کنید. در کنار بایستید تا سنگ رومیزی به حداکثر سرعت خود برسد.

 

 

قطعه فلزی را که می خواهد بر روی آن کار کنید. به آرامی به سمت سنگ رومیزی ببرید، تا مستقیماً در مقابل سنگ رومیزی قرار بگیرید. فلز را محکم با هر دو دست نگه دارید. سپس به آرامی به سمت سنگ رومیزی فشار دهید. تا فقط لبه را لمس کند. اجازه ندهید فلز طرفین سنگ  را لمس کند.

 

پس از اتمام کار قطعه را در داخل سطل آب فرو کنید تا فلز خنک شود.

 

 

 

سنگ زنی ، برش ، شکل دادن و تیز کردن

فلز را به جلو و عقب در زیر سنگ رومیزی حرکت دهید تا تکه های فلز از بین برود. نگه داشتن فلز در برابر چرخ به مدت طولانی باعث گرم شدن آن می شود و می تواند به قطعه آسیب برساند. پس حتما در حین کار قطعه را به جلو و عقب حرکت دهید.

 

یک قطعه فلزی را برش دهید.
فلز را در فضای بین دستگاه و قسمت آزاد قرار دهید و آن را به آرامی بچرخانید فلز را در نزدیکی دستگاه قرار دهید تا زمانی که برش کامل شود.
قطعه را تا زمانی که نصف آن شکسته شود ادامه دهید. وقتی کارتان تمام شد ، هر دو انتهای گرم را درون آب فرو کنید.

 

قطعه فلزی را شکل دهید.
در محلی که می خواهید خمیدگی ایجاد شود یا می خواهید به قطعه ای فرم دهید. قطعه مورد نظر را به دستگاه نزدیک کنید و قطعه را به عقب و یا جلو حرکت دهید. وقتی قطعه مورد نظر به رنگ نارنجی تغییر رنگ داد. آنقدر گرم است که از دستگاه جدا شود. از هر دو دست برای خم کردن فلز به شکلی که می خواهید استفاده کنید. حتما قبل از فرم دهی از دستکش ایمنی استفاده کنید.

 

تیغه فلزی را تیز کنید.
قطعه را به سمت دستگاه قرار دهید. قطعه را کمی بالا یا پایین بکشید اینکار را تازمانی تکرار کنید که لبه ی مورد نظر به حد کافی تیز شود. از همان حرکت جلو و عقب استفاده کنید.

 

 

1 بهمن 1398
تعداد بازدید: 103

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×