چگونه چسب نواری را از سطوح مختلف پاک کنیم؟

متن کامل

از بین بردن نوار چسب بدون آسیب رساندن به سطح زیرین ممکن است کمی پیچیده و سخت به نظر بیاید، اما با یادگیری صحیح کار به شما امکان می دهد تا بدون دردسر و به راحتی نوار چسب را از شیشه و سایر سطوح سخت جدا کنید. فقط کافیست تا تکنیک مناسب کار را بیاموزید و برخی از محصولاتی که به روان کردن نوارچسب به طور موثر کمک می کنند استفاده کنید. در این مقاله گنج کالا نحوه جدا کردن نوار چسب را گردآوری کرده است.
 
قبل از شروع کار ابتدا نوع نوار چسب را مشخص کنید. انواع مختلف نوار چسب به سرعت و به راحتی و بدون تلاش اضافی از بین می رود، اما ممکن است نوار چسب های چسبناک و سنگین تر کمی سخت تر باشد. فهمیدن اینکه با چه چیزی کار می کنید به شما کمک می کند تا به درستی چسب را پاک کنید.
اگر نوارکاغذی را از بین می برید ، احتمالاً مقداری بقایای چسبنده روی شیشه باقی می ماند. برای پاک کردن آسان شیشه از آستون استفاده کنید.
اگر نوار برزنتی را جدا می کنید ، به احتمال زیاد نیاز دارید که مقداری وقت صرف پاک کردن کنید. از چاقو، سنباده و یا اشیا تیز دیگر می توانید برای پاک کردن بقایا چسب استفاده کنید. شما همچنین می توانید از پاک کننده های دیگری از جمله تینر و یا الکل نیاز داشته باشید.

 

 

سطح را به آرامی با آب مرطوب کنید. قبل از جدا کردن نواراز سطح، این کار باعث می شود تا نوار چسب نرم تر شود. سطح را با استفاده از اسفنج یا حوله با آب گرم و فشار دادن آن بر روی سطح به طور مرتب خیس کنید. قبل از شروع به جدا کردن چسب یک دقیقه صبر کنید. اگر چسب نواری جدا نشد ، یک بار دیگر با اسفنج یا حوله چسب را خیس کنید و قبل از امتحان دوباره یک دقیقه دیگر صبر کنید.
اگر سطح به راحتی آسیب نمی بیند، برای صرفه جویی در وقت و تمیز کردن باقی مانده نوار چسب را به راحتی از روی سطح بکنید. حال ، این مسئله برای سطوح چوبی یا رنگی که ممکن است آیب ببیند، توصیه نمی شود.

 

 

 

 

 از قاشق استفاده کنید. پس از نرم کردن نوار با آب گرم ، می توانید نوار چسب را جدا کنید. بسته به سطحی که شما سعی دارید نوار چسب را از آن جدا كنید، می توانید از چیزی ملایم مانند لبه قاشق یا چاقو استفاده كنید.
از گوشه شروع کنید ، قاشق را به آرامی زیر لبه قرار دهید و نوار چسب را همزمان با دست دیگر خود جدا کنید. آن را ادامه دهید تا نوار چسب به طور کامل جدا شود.

 

 

باقی مانده  چسب را تمیز کنید. بعد از اینکه نوارچسب را جدا کردید ، سطح مورد نظر را تمیز کنید. بسته به سطح و نوار ، از تمیز کننده های خانگی زیادی وجود دارد، بعضی از آنها بهتر از سایرین است که می توانید از آنها برای خیساندن باقیمانده استفاده کنید و سپس آن را بخراشید، یا آن را پاک کنید. به ترتیب صعودی از قدرت ، لیستی از پاک کننده هایی را که به درد شما می خورد را گردآوری کردیم.
آب صابون گرم
روغن کودک ، روغن نباتی 
روغن معدنی
سرکه
پاک کننده لاک ناخن استون
WD-40
تینر

 

27 فروردین 1399
تعداد بازدید: 243

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×