چگونه چسب کاغذی را از کاغذ جدا کنیم؟

متن کامل

اگر شما نیز با چسب‌های صنعتی آشنایی داشته باشید حتما انواع مختلفی از چسب های کاغذی را نیز در بین آن‌ها دیده‌اید. چسب کاغذی یکی از انواع چسب‌های صنعتی است که به منظور کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل کاربردهای فراوان این نوع چسب میزان استفاده از آن نیز در صنعت‌های مختلف بسیار بالا بوده و اکثر صنعتکاران از آن استفاده می‌کنند. به جرأت می‌توان گفت که نوار چسب کاغذی معروف‌ترین نوع از چسب‌های کاغذی می‌باشد که در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم نحوه جدا کردن چسب کاغذی را از روی کاغذ بیان کنیم. 

همان‌گونه که بیان شد یکی از انواع چسب‌های صنعتی است که در صنایع مختلف برای کاربردهای متنوع به کار می‌رود. این نوع چسب کاغذی بر اساس میزان چسبندگی و همچنین کاربر و جنسش به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شود. جهت خرید انواه چسب کاغذی اینجا کلیک کنید.

نوارچسب کاغذی مرسوم‌ترین نوع این نوع چسب‌ها است که به منظور کاربردهای مختلف در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. و در برخی مواقع شاید نیاز باشد تا چسب کاغذی را از سطح کاغذ جدا کنید. ممکن است در صورت اشتباه به کاغذ آسیب برسانید.

مراحل جدا کردن چسب کاغذی از روی کاغذ 

نوارچسب کاغذی را با استفاده از سشوار گرم کنید. روش مرطوب کردن نوار چسب بر روی کاغذ کار نخواهد کرد، زیرا مرطوب کردن نوار چسب بر روی کاغذ ممکن است به کاغذ آسیب برساند. و کاغذ مرطوب شود. از طرف دیگر جدا کردن نوار بدون انجام کاری ، احتمالاً کاغذ را پاره کرده و آن را خراب می کند. اگر می خواهید نوار را جدا کنید، مشکل خواهد بود ، بنابراین مهم است که سعی کنید نوار را به روش های دیگر نرم کنید.
برای شروع ، از سشوار را بر روی نوار نزدیک کنید. سشوار را به جلو و عقب روی نوار حرکت دهید تا به شل شدن آن کمک کنید. حداقل این کار منجر می شود تا لبه های چسب جدا شود و راحتتر بتوانید نوار چسب را جدا کنید.

 

 

 

 

از چاقو یا یک وسیله تیز استفاده کنید.
 سعی کنید از چاقوی تیز برای جدا کردن استفاده کنید تا زیر نوارچسب به آرامی خراشیده شود، سپس با احتیاط چسب نواری کاغذی را از روی کاغذ جدا کنید. خیلی بهتر است از نوعی وسیله نوک تیز استفاده کنید تا سعی کنید کاغذ را با دقت جدا کنید و از پاره شدن آن خودداری کنید.

 

 

چسب باقی مانده را بردارید. می توان از مقدار بسیار کمی الکل استفاده کرد که خیلی سریع تبخیر می شود بدون آسیب رساندن به کاغذ. برای پاک کردن گوشه های باقی مانده چسب از گوش پاک کن یا پنبه استفاده کنید. 

 

31 فروردین 1399
تعداد بازدید: 479

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×