آموزش پاک کردن چسب نواری از روی پوست

متن کامل

لبه های نوار چسب را مرطوب کنید. اگر از چسب نوار پزشکی برای نگه داشتن گاز و یا دیگر بسته بندی های محافظ بر روی بدن خود استفاده می کنید، لبه های نوار چسب را مرطوب کنید تا راحت تر بتوانید آن را جدا کنید. آب بهترین وسیله برای جدا کردن چسب است. با مرطوب کردن چسب به آرامی چسب را جدا کنید.
برای جدا کردن چسب زخم از استفاده زیاد آب بر روی زخم جدا خودداری کنید. معمولاً خشک نگه داشتن زخم ها تا حد امکان، بسیار مهم است، فقط بر روی چسب زخم مقدار کمی آب استفاده کنید تا چسب جدا شود. از زیاد روی خودداری کنید.

 

نوار چسب را سریع جدا کنید. کشیدن تدریجی چسب باعث می شود تا درد بیشتری را احساس کنید. در عوض ، آن را به آرامی با آب خیس کنید و سپس چسب را جدا کنید. یک ثانیه از درد سریع بهتر از ده ثانیه عذاب کشیدن است. همچنین آب صابون به نرم شدن آن و حذف سریع تر چسب کمک می کند.

 

 

 اگر پوست احساس درد کردید، از مقدار کمی وازلین استفاده کنید. با دقت لبه کوچک از نوار چسب را بلند کنید، یک توپ پنبه را در کمی وازلین آغشته کنید، سپس کمی زیر نوار برداشته شده را پاک کنید تا به نرم شدن چسب کمک کند. به آرامی نوار را با استفاده از پنبه و وازلین بیشتر بلند کنید. به کار خود ادامه دهید تا تمام نوار چسب را جدا کنید.

بعد از جدا کردن چسب از پوست باقیمانده چسب را تمیز کنید. نوار پزشکی معمولا مقداری از چسب را با پوست و موهای شما درگیر می کند و بهترین راه برای از بین بردن آن شستن دست با آب صابون گرم است. در صورت وجود ، زخم را پاک کنید یا زخم را بپوشانید.

2 اردیبهشت 1399
تعداد بازدید: 195

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×