انواع بتونه سنگی و طرز استفاده از بتونه سنگی

متن کامل

بتونه یک ماده پرکننده است که برای تهیه یک سطح مناسب و بی نقص مورد استفاده قرار می گیرد، و همچنین بتونه برای پر کردن فضاهای توخالی، شکاف ها، تورفتگی ها بسیار مناسب است.

بتونه ترکیبی است که عملکرد منحصر به فرد آن پر کردن و ترمیم سطوح است که پس از ماسه زدن بیشتر برای بدست آوردن یک سطح صاف و صحیح مورد استفاده قرار می گیرد ، بتونه هیچ عملکرد محافظتی یا خاص برای بهبود خواص سطح کاربردی ندارد ، تنها کارکرد آن ترمیم مناطق کوچ است.

بتونه باید دارای مشخصات زیر باشد:

چسبندگی - بتونه باید چسبندگی عالی به فلزات ، پلاستیک ، روکش های رنگی و سطحی که روی آن قرار دارد ، داشته باشد ، برای این کار لازم است از بتونه درست استفاده شود تا چسبندگی خوبی بین لایه زیر که در آن کاربرد دارد و لایه های زیر پوشش دهد.

قدرت پرکننده - بتونه باید از قدرت پرکننده بالایی برخوردار باشد (ضخامت بتونه قبل از پخت باید بعد از پختن برابر با ضخامت پرکننده باشد) زیرا عملکرد اصلی آن پرکننده و تعمیر است.

الاستیسیته - بتونه می تواند در برابر لرزش و بارهای پویا و تغییرات ناگهانی دما مقاومت کند ، از جلوگیری از ترک خوردن یا لایه برداری از بتونه و لایه های بعدی رنگ جلوگیری می کند.

سنباده آسان - بتونه برای رسیدن به سطح مطلوب و همچنین پایبندی به مراحل زیر نقاشی ماسه سنگ می شود.

تخلخل کم - بتونه هنگام خشک منافذ زیادی ایجاد نمی کند.

مقاومت - بتونه باید مقاومت مکانیکی و شیمیایی داشته باشد تا در مقابل اثرات خارجی و عوامل مقاومت کند.

امروزه در بازار انواع مختلف بتونه وجود دارد ، انتخاب بتونه مناسب عمدتاً به سطح (ابعاد ، مواد ، و غیره) بستگی دارد که در آن اعمال می شود و نوع کارهایی که باید انجام شود. همچنین شما به راحتی می توانید از فروشگاه اینترنتی گنج کالا چسب سنگ مناسب با پروزه خود را به قیمت مناسبی تهیه کنید. جهت خرید بتونه سنگ اینجا کلیک کنید.


بتونه پلی استر استاندارد - بتونی که به دلیل قدرت پرشدن زیاد می توان در ساخت و تعمیر وسایل نقلیه از جمله خودروها مورد استفاده قرار داد، مضرات این نوع بتونه متخلخل بودن آن است.

بتونه مخصوص پلی استر - برای پر کردن منافذ باقی مانده از پرکننده استاندارد پلی استر استفاده می شود.

الیاف شیشه ای بتونی پلی استر - پرکننده پلی استر است که به الیاف شیشه ای اضافه می شود ، مخصوصاً برای ترمیم پلاستیک های تقویت شده ، با قدرت پر کنندگی بالا مناسب است.

بتونه پلی استر برای سطوح گالوانیزه - مخصوصاً بتونه های پلی استر که برای چسباندن به سطوح گالوانیزه طراحی شده اند.

بتونه پلاستیک – این نوع بتونه انعطاف پذیرتر از بتونه های استاندارد است و به طور خاص برای کار روی طیف گسترده ای از پلاستیک ها طراحی شده اند.

بتونه چند منظوره - نوعی از بتونه است که در تعمیرات کوچک مورد استفاده قرار می گیرد ، از بافت خوب و تخلخل کمی برخوردار است و چسبندگی خوبی به طیف گسترده ای از مواد دارد.

بتونه اپوکسی- بتونه با رزین های اپوکسی که در صنایع دریایی به دلیل مقاومت زیاد در برابر آب و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد ، بتونه هایی با خاصیت کمی کشسانی و با چسبندگی زیاد است ، مضرات اصلی مشکل شن و ماسه آن است ، به دلیل آن که یکبار خشک می شود. موادی هستند که از مقاومت مکانیکی بالایی برخوردار هستند.

بتونه بر پایه پلی استر گسترده تر و مورد استفاده قرار می گیرد ، یک ماده 2 جزء (رزین + هاردنر) است که قبل از کاربرد به نسبت مناسب مخلوط شده اند.

رزین اصلی این نوع بتونه ، پلی استر مخلوط شده با استایرن است که امکان تنظیم ویسکوزیته بتونه را فراهم می کند. سخت کننده دی بنزوئیل پراکسید است ، بنابراین برای سخت شدن و استحکام بتونه مقدار کمی (3 تا 5٪) از این محصول ضروری است.
 

30 اردیبهشت 1399
تعداد بازدید: 218

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×