انواع بتونه و رنگ های پوششی و ویژگی های بتونه

متن کامل


بتونه یک ماده پرکننده است که برای تهیه یک سطح مورد استفاده قرار می گیرد ، و همچنین برای پر کردن سوراخ ها ، شکاف ها ، ترک ها و نواقصی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد.

بتونه ترکیبی است که عملکرد منحصر به فرد آن برای پر کردن و ترمیم دیوارها استفاده می شود. از بتونه پس از سنباده زدن برای بدست آوردن یک سطح و سطح صحیح از نظر زیبایی استفاده می شود، بتونه هیچ عملکرد محافظتی یا خاص برای بهبود خواص سطح کاربردی ندارد ، تنها کارکرد آن رسیدن به سطح صاف و ترمیم مناطق کوچک می توان استفاده کرد. جهت مشاهده و خرید انواع بتونه به فروشگاه اینترنتی گنج کالا مراجعه کنید.

بتونه باید دارای مشخصات زیر باشد:

چسبندگی - بتونه باید چسبندگی عالی به فلزات ، پلاستیک ، روکش های رنگی و سطحی که روی آن قرار دارد ، داشته باشد ، برای این کار لازم است از بتونه درست استفاده شود تا چسبندگی خوبی بین زیرلایه که در آن استفاده می شود و لایه های زیر ایجاد شود.

قدرت پرکننده - بتونه باید از قدرت پرکننده بالایی برخوردار باشد (ضخامت بتونه قبل از خشک شدن باید با بعد از خشک شدن برابر باشد) زیرا عملکرد اصلی آن پرکننده و تعمیر است.

الاستیسیته - بتونه می بایست در برابر لرزش و بارهای دینامیک و تغییرات ناگهانی دما مقاومت کند ، از جلوگیری از ترک خوردن یا لایه برداری از بتونه و لایه های بعدی رنگ جلوگیری می کند.

سنباده آسان - بتونه برای رسیدن به سطح مطلوب و همچنین پایبندی به مراحل زیر نقاشی می بایست از سنباده استفاده شود.

تخلخل کم - بتونه هنگام خشک منافذ زیادی ایجاد نمی کند.

مقاومت - بتونه باید مقاومت مکانیکی و شیمیایی داشته باشد تا در مقابل اثرات خارجی و عوامل مقاومت کند.

انواع بتونه
و نوع کارهایی که می توان با بتونه انجام داد.

خلاصه ای از مشخصات هر یک از بتونه های استفاده شده در منطقه رنگ ، که می توانید در بازار پیدا کنید.

بتونه پلی استر استاندارد - بتونی که به دلیل قدرت پرشدن زیاد در ساخت و تعمیر وسایل نقلیه تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

بتونه مخصوص پلی استر - برای پر کردن منافذ باقی مانده از پرکننده استاندارد پلی استر استفاده می شود.

الیاف شیشه ای بتونی پلی استر - پرکننده پلی استر است که به الیاف شیشه ای اضافه می شود ، مخصوصاً برای ترمیم پلاستیک های تقویت شده ، با قدرت پرشدگی بالا مناسب است.

بتونه پلی استر برای سطوح گالوانیزه - مخصوصاً بتونه های پلی استر که برای چسباندن به سطوح گالوانیزه طراحی شده اند.

بتونه پلاستیک - بتونه انعطاف پذیرتر از بتونه های استاندارد است و به طور خاص برای کار روی طیف گسترده ای از پلاستیک ها طراحی شده اند.

بتونه چند منظوره - نوعی از بتونه است که در تعمیرات کوچک در مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد ، از بافت خوبی و تخلخل کمی برخوردار است و چسبندگی خوبی به طیف گسترده ای از مواد دارد.

بتونه اپوکسی بتونه با رزین های اپوکسی که در صنایع دریایی به دلیل مقاومت زیاد در برابر آب و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد ، بتونه هایی با خاصیت الاستیک کمی و با چسبندگی بسیار زیاد ، مضرات اصلی مشکل شن و ماسه آن است ، به دلیل آن که یک بار خشک می شود. موادی هستند که از مقاومت مکانیکی بالایی برخوردار هستند.

بتونه بر پایه پلی استر گسترده تر و مورد استفاده قرار می گیرد ، یک ماده 2 جزء (رزین + هاردنر) است که قبل از کاربرد به نسبت مناسب مخلوط شده اند.

رزین اصلی این نوع بتونه ، پلی استر مخلوط شده با استایرن است که امکان تنظیم ویسکوزیته بتونه را فراهم می کند. سخت کننده دی بنزوئیل پراکسید است ، بنابراین برای سخت شدن و استحکام بتونه مقدار کمی (3 تا 5٪) از این محصول ضروری است.

جهت مشاهده و خرید اینترنتی بتونه اینجا کلیک کنید.

 

 

28 خرداد 1399
تعداد بازدید: 136

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×