آموزش استفاده صحیح از پیستوله رنگ

متن کامل

پیستوله رنگ وسیله ای است که رنگ آمیزی را آسانتر و سریعتر می توان انجام داد، به خصوص اگر نواحی بزرگ یا سطوح ناهموار برای پوشاندن باشید پیستوله رنگ بهترین گزینه برای شما محسوب می شود. گرچه رنگ آمیزی با پیستوله آسان است ولی در عین حال ممکن است موقع رنگ آمیزی خرابکاری کنید. از جمله این احتمال که ممکن است روی وسایلی که قصد رنگ آمیزی آن را ندارید، رنگ آمیزی کنید. در استفاده از پیستوله می بایست به این نکات توجه کنید. انتخاب دستگاه صحیح ، تهیه رنگ ، جداسازی ناحیه برای رنگ آمیزی و محافظت از راه هوایی نقاش است. امروزه انواع مختلفی پیستوله رنگ به بازار عرضه می گردد. از جمله می توان به محصولات شرکت رونیکس و الیت، کاربو و روژیار اشاره کرد. قیمت محصولات بسته به کیفیت محصول متفاوت می باشد. با توجه به نوسانات ارزی قیمت محصولات وارداتی متغیر می باشد. جهت مشاهده قیمت محصولات به فروشگاه اینترنتی گنج کالا مراجعه کنید و یا اینجا کلیک کنید.


پیستوله رنگ  مناسب برای پروژه را انتخاب کنید. 
پیستوله رنگ دارای تنوع زیادی هستند. و برای انواع پروژه ها می بایست پیستوله متناسب با پروژه خود را انتخاب کنید.
دستگاه های رنگ آمیزی اسپری کمکی هوا توسط نجاران و نقاشان اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرند زیرا بهترین کار را به پایان می رسانند. با این حال ، آنها گران ترین نوع دستگاه اسپری رنگ هستند.
دستگاه های برقی دستی اغلب توسط مالکان خانه برای کارهای کوچک خریداری می شوند ، اما استفاده از آنها دشوار است. 

 

 

 

از فروشنده رنگ در مورد نوع رنگ مورد نیاز و اینکه آیا باید آن را با آب یا تینر مخلوط کنید، مشاوره بگیرید. 

 


نازل و فشار پمپ را انتخاب کنید. به طور کلی، نازل های کوچک و فشارهای پایین برای رنگهای نازک مانند لکه ها ی کوچک بهترین هستند. برای رنگهای ضخیم تر مانند نقاشی دیواری، نازل های بزرگ و فشار زیاد مورد نیاز است.

 

 روی تکه های چوب قبل از شروع امتحان کنید.
پیستوله رنگ را نگه دارید تا رنگ از حالت افقی خارج شود و فاصله ثابت بین 6 تا 12 اینچ (15 تا 30 سانتی متر) از سطح را حفظ کند. مچ دست خود را محکم نگه دارید و اسپری را در حرکات گسترده با بازوی خود حرکت دهید. برای رنگ آمیزی سطوح افقی مانند سقف ، از یک کمکی برای تغییر مسیر رنگ استفاده کنید.
اسپری را از چپ به راست (یا راست به چپ اگر چپ دست هستید) ، فشار دهید که ماشه را روی پیستوله رنگ درست قبل از رسیدن به نقطه ‌ای که می خواهید رنگ کنید، بزنید. حدود 3 فوت (1 متر) از رنگ را در یک بازه زمانی مشخص رنگ کنید.
لایه دوم را نیز به صورت لایه نازک تر مثل لایه قبلی اعمال کنید. 50 درصدی برای لایه اول  و 50 درصد برای لایه دوم. تا دو لایه نازک پوشش دهید.از استرچ (سلفون) و ورق های پلاستیکی برای جدا کردن ناحیه مورد نظر برای رنگ آمیزی استفاده کنید. هر چیزی را که نمی خواهید نقاشی کنید بپوشانید. استفاده از پیستوله رنگ ، قطرات رنگ زیادی را در هوا پخش می کند که اگر در منزل نقاشی می کنید روی مبلمان ، دیوارها و کف در اتاقهای دیگر و گلدان ها را بپوشانید، همچنین اگر در فضای باز رنگ آمیزی می کنید اشیاء اطراف ، از جمله گیاهان ، عرشه ها و اتومبیل ها را بپوشانید تا رنگ به اشیا آسیب نرساند.

 

 

ازروپوش ، دستکش ، کلاه ، عینک ایمنی و ماسک استفاده کنید تا از قرار گرفتن رنگ روی لباس ، مو و پوست خود جلوگیری کنید.

 


اگر رنگ به طور یکنواخت از نازل نمی پاشد ، ویسکوزیته رنگ ، فشار پمپ یا نازل را تنظیم کنید.

 

اینجا کلیک کنید.

2 شهریور 1399
تعداد بازدید: 132

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×