سمباده لرزان مشتی 2002 الیت با 20 ماه گارانتی

برند محصول: E&L-الیت
وضعیت: ناموجود
سمباده لرزان مشتی 2002 الیت با 20 ماه گارانتی

سمباده لرزان مشتی 2002 الیت با 20 ماه گارانتی

مشخصات کلی

 • ابعاد

  100 × 120 × 150 میلی متر

 • وزن

  1200 گرم

مشخصات فنی

 • توان

  150 وات

 • ابعاد سنباده

  110×115 میلی متر

 • ابعاد صفحه

  150X 150 میلی متر

 • حداکثر سرعت

  12000

 • سرعت لرزش

  کند , تند

 • طول سیم

  2 متر

موارد ایمنی کار 

اخطار: ابتدا کل این دستورالعمل را مطالعه کنید و آن را بفهمید. عدم رعایت تمامی دستورالعمل های مذکور در زیر می تواند منجر به برق گرفتگی، آتش سوزی و یا حتی صدمات فردی شود. گنج کالا

ایمنی محیط کار:

1.  همیشه محیط کاری خود را تمیز نگه دارید و به نور پردازی آن اهمیت بدهید. محیط های تاریک و به هم ریخته می توانند خطر ساز باشند.

2.  هرگز از ابزارهای برقی در محیط هایی که مواد آتش زا در آنجا قرار دارند استفاده نکنید. از جمله مواد آتش زا می توان به مایعات، گازها یا بخارات آتش زا اشاره کرد.

3. از اطرافیان و کودکان بخواهید که در هنگام کار با ابزارهای برقی محیط را ترک کنند. در غیر این صورت، کوچکترین غفلت و حواس پرتی از جانب شما می تواند خطر آفرین باشد.گنج کالا

ایمنی در هنگام کار با برق

4. ابزارهای با محافظت دو برابر مجهز به دو شاخ های قطبی شده هستند (یکی از تیغه ها از بقیه بزرگتر است). این تیغه فقط به یک صورت وارد پریزهای قطبی شده می شود. اگر دو شاخ کاملا در پریز جا نخورد آن را بچرخانید و از سوی دیگر وارد کنید. اگر با انجام این کار، همچنان نتوانستید دو شاخ را در پریز جا بزنید به یک برقگار مجرب بگویید تا برایتان یک پریز قطبی شده نصب کند. دو شاخ به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی تغییر ندهید. استفاده از ویژگی محافظت دو برابر  نیاز به وجود سیم های سه گانه ارت دار و سیستم برق رسانی ارت دار را مرتفع می کند.

5. از برقراری تماس فیزیکی با سطوح ارت دار اجتناب کنید. در صورت تماس بدنتان با این سطوح، به دلیل ارت دار شدن بدن شما خطر برق گرفتگی افزایش می یابد.

6. از ابزارهای برقی در شرایط جوی بارانی استفاده نکنید. در صورت نشت آب به داخل ابزارهای برقی، خطر برق گرفتگی افزایش می یابد.

7. از استفاده نامناسب از سیم برق ابزارهای برقی اجتناب کنید. سیم برق وسیله را از معرض حرارت، چربی، لبه های تیز و قسمت های برق آسیب دیده را بلافاصله عوض کنید. سیم های آسیب دیده خطر برق گرفتگی را افزایش می دهد.

توصیه های ایمنی شخصی گنج کالا

8.  هوشیاری خود را موقع کار با دستگاه حفظ کنید و حواستان به کاری که انجام می دهید باشد. هرگز در زمانی که از داروهای خواب آور استفاده کرده اید از ابزارهای برقی استفاده نکنید. لحظه ای غفلت و حواس پرتی در هنگام کار با ابزارهای برقی می تواند باعث بروز حادثه فردی شود.

9. لباس مناسب به تن کنید. هرگز از لباس های گشاد و زیورآلات استفاده نکنید. لباس، موها و دستکش هایتان را از قسمت های گردان دور نگه دارید. استفاده از لباس های گشاد، زیورآلات یا داشتن موهای بلند می تواند برای شما خطر آفرین باشد و در قسمت های گردان گیر کند.

10.   از بازی کردن با ابزارهای برقی اجتناب کنید. پیش از زدن ابزار به برق، از در حالت خاموش بودن کلید قطع و وصل اطمینان حاصل کنید. در حالی که انگشتتان بر روی کلید قطع و وصل می باشد از حمل این ابزار خودداری کنید. همچنین در حالت روشن قرار داشتن کلید در هنگام وصل کردن ابزار به برق، می تواند خطر آفرین باشد.

11. اطراف ابزار را پیش از روشن کردن از وجود هرگونه آچار یا وسیله تنظیم خالی کنید. چنانچه در هنگام روشن کردن این وسایل، آچار یا وسیله تنظیمی به بخش های گردان این ابزارها وصل باشد می توانند خطراتی را برای فرد ایجاد کنند.

12. هرگز به گونه ای نایستید که تعادل نداشته باشید. همیشه در حالتی با ابزارها کار کنید که در آن بهترین تعادل و وضعیت ا دارید. این کار می تواند به شما در کنترل بهتر ابزارهای برقی در شرایط غیر مترقبه کمک شایانی بکند.

13. از وسایل ایمنی استفاده کنید. همیشه از عینک های محافظ استفاده کنید. استفاده از وسایل ایمنی مثل ماسک محافظ، کفش های محافظ دار، کلاه ایمنی و گوشی های مناسب خطرات احتمالی را کاهش می دهند. عینک های طبی و آفتابی معمول نمی توانند از چشمان شما محافظت کنند.

 استفاده از دستگاه و مراقبت از آن

14. جهت نگه داشتن قطعه ای که بر روی آن کار می کنید از گیره یا سایر روش هایی متداول جهت نگه داشتن قطعه، استفاده کنید. نگه داشتن قطعه با داستان یا تکیه دادن آن به بدنتان خطر ساز است و می تواند منجر به از دست رفتن کنترل دستگاه شود.

15. به ابزارهای برقی فشار بیش از حد وارد نکنید. از ابزار برقی متناسب با کاربرد خودتان استفاده کنید. استفاده از ابزار مناسب هم کارتان را بهتر انجام می دهد و هم ایمنی بالاتری دارد.

16. اگر با زدن کلید خاموش و روشن، ابزار مورد نظر عکس العملی را نشان نداد، از آن استفاده نکنید. هر وسیله برقی که کلید خاموش و روشن اش خراب شده باشد خطرناک است و بایستی آن را تعمیر کرد.

17. پیش از انجام هر گونه تنظیماتی بر روی ابزار، یا تعویض ابزارهای جانبی یا کنار گذاشتن آن، حتما سیم آن را از برق یا باطری جدا کنید. رعایت این نکات ایمنی، خطر روشن شدن خود به خودی آن ابزار را کاهش می دهد.

18. ابزارهای برقی را از دسترس کودکان دور نگه دارید و به کسانی هم که دانش استفاده از آن ابزارها را ندارند اجازه کار با آن ها را ندهید. ابزارهای برقی در دست افراد ناشی وسایل بسیاری خطرناکی هستند.

19. از این ابزارها به خوبی مراقبت کنید. ابزارهای برنده را همیشه تیز وتمیز نگه دارید. احتمال خم شدن یا شکستن ابزارهایی که به خوبی از آنها نگه داری می شوند و سطوح تیزی هم دارند بسیار کمتر است.

20. هر گونه از تنظیم خارج شدگی یا خم شدگی قسمت های متحرک را بررسی کنید. هم چنین وجود یا عدم وجود شکستگی قسمت ها یا وجود هر گونه شرایطی که بتواند عملکرد دستگاه تاثیر منفی بگئارد را بررسی کنید. چنانچه ابزار مورد نظر آسیب دیده بود، آن را پیش از استفاده به تعمیر کار مجرب نشان دهید. بسیاری از خطرات در اثر استفاده از ابزارهای معیوب ایجاد می شوند.

21. فقط از لوازم جانبی ای استفاده کنید که سازنده دستگاه برای آن مدل ارائه کرده است. لوازم جانبی ای که برای  یک دستگاه استفاده می شوند می توانند در دستگاه دیگر خطرساز باشند.

تعمیر و نگه داری:

22. بایستی تعمیر ابزار فقط توسط پرسنل واجد شرایط انجام شود. در صورت تعمیر توسط تعمیر کاران فاقد شرایط خطر آسیب دیدگی بالا می رود.

23. هنگامی که ابزاری را تعمیر می کنید فقط از قطعات اصلی در آن استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر از دستورالعمل آمده در بخش نگهداری پیروی کنید. استفاده از قطعات مشابه غیر اصلی یا عدم پیروی از دستورالعمل آمده در بخش نگهداری می تواند خطر برق گرفتگی یا آسیب دیدگی را افزایش دهد.

سایر دستورالعمل های لازم برای ایمنی

هرگز اجازه ندهید که حس آشنایی شما با نحوه استفاده از دستگاه (به دلیل استفاده مکرر از دستگاه و راحتی نحوه استفاده از آن) جلوی انجام احتیاطات ایمنی را از سوی شما بگیرد. در صورت استفاده نادرست یا غیر ایمن از دستگاه امکان بروز صدمات جدی جسمی برای کاربر وجود دارد.

1) هر وقت کاری را انجام می دهید که در آن این احتمال وجود دارد که مته با سیم برق مخفی یا سیم خودش برخورد کند حتما از دستگیره های عایق استفاده کنید. اتصال با سیم برق موجب برخورد قسمته های فلزی ابزار با سیم برق می شود که نتیجه موجب برق گرفتگی فرد می شود.

2) همیشه در هنگام استفاده از این ابزار از عینک های ایمنی مخصوص استفاده کنید. عینک های طبی و آفتابی معمول نمی توانند محافظ های خوبی برای چشمان شما در برابر این ابزار باشند. گنج کالا ارائه کننده انواع لوازم ایمنی و عینک های ایمنی.

3) همیشه ابزار را محکم در دستتان بگیرید.

4) دستگاه را در زمانی که روشن است رها نکنید. فقط وقتی دستگاه را روشن کنید که آن را محکم در دستتان گرفته اید.

5) این ابزار ضد آب نیست به همین دلیل از استفاده از آب بر روی سطح کار مورد نظرتان اجتناب کنید.

6) هنگامی که مشغول عملیات سنباده کردن و فرس کردن هستید، محیط را به گونه ای تنظیم کنید که جریان هوا در آن به خوبی انجام شود.

7) استفاده از این دستگاه جهت سنباده کردن برخی مواد، رنگ ها و چوب ممکن است باعث آزاد شدن غبارهای محتوی مواد سمی گردد. به همین دلیل در هنگام کار بر روی این گونه وسایل از تجهیزات تنفسی استفاده کنید.

هشدار»:

استفاده اشتباه و خطا برخلاف قواعد مندرج در این دفترچه ؛ ممکن است باعث صدمات فردی جدی شود. گنج کالا

مشخصات فنی دستگاه:

مدل

2002

ولتاژ

220 ولت – 50 هرتز

قدرت موتور دستگاه

150 وات

سرعت تسمه سنباده

12000 دور در دقیقه

اندازه صفحه

100x110 میلی متر

 

توضیح عملکرد دستگاه:

احتیاط:

 
 • همیشه دقت داشته باشید که پیش از آنکه ابزار را تنظیم کنید یا عملی را بر روی آن انجام دهید، دستگاه خاموش و از برق کشیده باشد.
 

عملکرد سوئیچ

احتیاط:

 
 • پیش از اینکه ابزار را به برق بزنید از عملکرد درست کلید اطمینان حاصل کنید که کلید قطع و وصل به درستی عمل می کند و هنگامی که کلید قطع و وصل به درستی عمل می کند و هنگامی که انتهای آن فشرده می شود به حالت خاموش باز می گردد.
 •  می توانید برای استفاده طولانی مدت، کلید را در حالت روشن قفل کنید. هنگامی که کلید را در حالت روشن قفل می کنید، احتیاط کنید و دسته ابزار را محکم در دستتان بگیرید.
 

استفاده از این وسیله کار آسانی است، فقط کافی است سوییچ ماشه مانند را فشار دهید. برای توقف دستگاه هم کافی است که سوییچ ماشه مانند را رها کنید.

برای کارکرد ممتد، کلید ماشه مانند را بزنید سپس دکمه قفل ماشه را به داخل فشار دهید.

برای توقف دستگاه در حالتی که دکمه ماشه را قفل کرده اید، کلید ماشه مانند را کاملا فشار دهید و سپس آن را رها کنید.

تنظیمات:

هشدار!

همیشه وقتی کاغذ سمباده، صفحه پد را عوض می کنید و یا دستگاه را تنظیم می کنید؛ کابل برق را از دستگاه جدا کنید.

جا زدن کاغذ سمباده

 
 • کاغذ سمباده حتما باید با لبه چهار چوب صفحه مماس شود به نحوی که سوراخ های موجود روی دستگاه برای تراز و ثابت کردن کاغذ روی صفحه به صورتی که کاغذ محکم و صاف روی پد بماند.
 • برای باز کردن جای قرار گیری کاغذ سمباده باید اهرم جلویی و عقبی دستگاه را باهم بیرون بکشید و بعد از جا زدن کاغذ هر دو انبر را محکم کنید. از صاف ماندن کاغذ روی پد مطمئن شوید.
 • هر دو انبر جلویی و عقبی را محکم کنید که کاغذ تکان و یا خارج نشود. گنج کالا 
 

عملکرد

هشدار!

مطمئن شوید که سطح قطعه کار عادی از هر گونه میخ، سوزن و یا شی خارجی باشد که باعث چاک دادن کاغذ سمباده نشود.

کنترل دور سرعت متغیر

 
 • پیچ کنترل دور برای تنظیم دور سرعت دستگاه می باشد. به همین علت؛ سرعت را می توان با توجه به موادی که می خواهید سمباده بزنید؛ تنظیم کرد.
 

 موقیعت <1> حداقل سرعت و <6> حداکثر سرعت

 
 • دستگاه توسط سوئیچ ماشه ای که در چپ و یا راست است خاموش و روشن می شود.
 • دستگاه را باید در کل سطح کار بطور یکنواخت حرکت داد. برای مصارف عادی، وزن خود دستگاه برای سمباده زن کافیست. فشار بیش از حد باعث تاخیر در عملکرد دستگاه، پرداخت ناهموار و چسبیدن لایه ها به کاغذ سمباده و پد دستگاه می شود. این امر عمر کوتاه کاغذ را به دنبال خواهد داشت.
 •  دستگاه را برای مدت طولانی در یک مکان نگه ندارید؛ چرا که لایه های بیشتری از آن مکان برداشته و ایجاد ناهمواری می کند. همیشه قبل از چسباندن به سطح کار، دستگاه را روشن کنید.
 •  برای خاموش کردن دستگاه حتما دستگاه را از سطح پرداختی جدا کنید و سپس دستگاه را خاموش نمایید. برای پرداخت کردن از دستگاه خاموش شده استفاده نکنید. صفحه و سطح کاغذ پاره می شوند. مراقب دستتان باشید که بین سطح تماس و سطح پرداختی قرار نگیرد. در ضمن توجه کنید که روی سطح آب و یا روغن نریخته باشد. گنج کالا
 

هشدار!

منافذ ورودی هوا با چیزی پر نشود. همیشه سعی کنید که این منافذ را تمیز نگه دارید چرا که باعث خنک شدن هرچه بهتر موتور دستگاه می شود.

کیف خاک گیر

 
 • دستگاه مجهز به کیف خاک گیر است. باید این کیف را به قسمت عقب دستگاه متصل کنید تا گرده تولید شده را درون کیف جمع کند.
 • برای خالی کردن کیف باید کیف را از قسمت عقب جادا کرده و با ضربه ای ناگهانی آنرا باز کنید.
 

نگهداری:

 
 • در حالی که دستگاه کار می کند هیچگونه تنظیمی را دستکاری نکنید.
 • برای تعویض کاغذ سمباه، تمیزکاری و.. حتما سیم برق را از برق جدا کنید.
 • همیشه بعد از استفاده کاغذ، بدنه و تجهیزات را چک کنید که برای مصارف بعدی؛ دستگاه در وضعیت مناسبی باشد.
 • گرده های متراکم شده روی دستگاه را تمیز کنید.
 • وقتی ذغال دستگاه از خط استاندارد شده گذشت باید حتما تعویض شود.
 

سرویس کاری

 
 •  دستگاه برای سرویس کاری باید توسط افراد دوره دیده سرویس باز شود.
 •  سرویس کاری توسط افراد ناوارد و غیر متخصص باعث صدمات فردی می شود.
 • زمان تعویض قطعات ، فقط از قطعات اصلی دستگاه استفاده کنید. استفاده از قطعات مشابه و غیر اصلی به هیچ وجه توصیه نمی شود و مسئولیت استفاده از آن بر عهده مصرف کننده بوده و شرکت الیت هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد.
 

گنج کالا ارائه کننده سنباده لرزان مدل 2002 

برای اطلاعات بیشتر می توانید این محصول را در سایت اختصاصی آن مشاهده نمایید.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×