آچار آلن 8 تکی رونیکس بلند

وضعیت: ناموجود
آچار آلن 8 تکی رونیکس بلند

آچار آلن رونیکس بلند 

برخی از ویژگی های اصلی آچار آلن عبارتند از:

محصول ساده، سبک و کوچک است.

سطوح تماس پیچ از آسیب های بیرونی محافظت می شود.

شش سطح تماس بین محرک و پیچ وجود دارد.

ابزار می تواند با یک پیچ بی سر استفاده شود.

پیچ می تواند با استفاده از آچار وارد حفره شود.

نیروی پیچشی به وسیله ی طول و ضخامت آچار محدود شود.

سرپیچ های بسیار کوچک می توانند جایگزین شوند.

هر دو انتهای ابزار می تواند با استفاده از خرد کننده ی الکتریکی با جداکردن قسمت فرسوده دوباره مثل گونه ی نو کار کند.

نوع شش ضلعی قطر کوچکتری دارد بنابراین می تواند با یک درپوش اضافی مورد استفاده واقع شود و دور سطوح تماس بچرخد.

چرخش دادن به یک دکمه ی داخلی آسیب دیده نسبت به یک دکمه ی خارجی سخت تر است.

آچارشش یا آچار آلن ابزار شش ضلعی مقطع است که برای تحریک و حرکت پیچ مورد استفاده قرار می گیرد که دارای یک سوکت شش ضلعی در قسمت بالا می باشد (دارای محرک شش گوشه پیچ خورده می باشد).

انواع متنوعي از آچار آلن در گنج كالا موجود مي باشد.آچار آلن یکی از ساده ترین آچار ها برای استفاده است. خود آچار آلن یک آچار ال شکل با شش گوشه است. اگر به یک مقطع از پیچ آلن نگاه کنید به شکل یک شش ضلعی است. از آنجایی که آچار آلن شکلی بدین گونه دارد، فقط برای محصولاتی که بدین صورت طراحی شده اند مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر به فكر خريد مجموعه ابزارهاي كاربردي براي خود باشید،آچار آلن الزاما يكي از آنها خواهد بود،اين كالا را می توانید به صورت آن لاین از گنج کالا تهیه کنید.

 

موارد مورد استفاده:

آچارهاي آلن امروزه در اكثر ماشين آلات سبك و سنگين ،لوازم خانگي و ساختماني مورد استفاده قرار مي گيرد.از ديگرموارد استفاده آچار آلن مي توان به تعمیرات دوچرخه اشاره كرد. شکل غیرعادی، بعلاوه ی کوچکی و سبکی و قابلیت دسترسی آچار آلن به محل های دور از دسترس دوچرخه،آن را برای دوچرخه سواران به ویژه برای حمل هنگام دوچرخه سواری ممکن می سازد.

طرز استفاده:

زمانی که به استفاده از آچار آلن نیاز دارید، قسمت کوتاه ال شکل در سر پیچ را در دست بگیرید و به قسمت درازتر به طرف پایین فشار وارد کنید تا پیچ بچرخد. البته، آچار آلن فقط برای پیچ شش ضلعی مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین سعی نکنید تا از آن برای چرخاندن چفت های نوع دیگر استفاده کنید.

روش دیگر بسیار رایج از پیچ آلن برای باز کردن قفل است. آچارهای آلن دارای طیف وسیعی در اندازه می باشند، بنابراین تا اندازهای می خواهید کوچک و بزرگ میشود تا برای قفلی که سعی در باز کردن آن دارید مناسب شود. برای این کار می توانید  به آسانی انتهای آچار آلن را در دست بگیرید و در داخل حفره بپرخانید.

تاریخچه

گنج کالا در صدد آن است تا با ارائه تاریخچه آچار آلن از زمان و طریقه استفاده آن مشتریان را آگاه سازد. سوابق موجود پیشنهاد می کنند که ایده ی شش ضلعی بودن سوکت پیچ محرک ممکن است در اوایل 1860 تا 1890 آمده باشد، اما آنگونه پیچها احتمالا تا سال 1910 تولید نشده بود.بنابر گزارش گروه صنعت و ساختمان گنج كالا ، ریبزینسکی (2000) اختراعات ثبت شده ای را برای گونه های محرک در 1860 تا 1890 در آمریکا را توصیف می کند، که شامل دایره و مثلث پیچی داخلی می باشد (همان سوکت های دایره ای و مثلثی) (اختراع 390،161آمریکا)، اما او توصیف می کند که اینها با توجه به مشکلات و هزینه های صرف شده برای  اختراعات بودند نه محصولات.

 پی.ال.رابرتسون از میلتون ، اونتاریو، کانادا، ابتدا سوکت دایره ای را در سال 1908 با یک روش کامل و اختراع شده برای محصول   به صورت تجاری درآوردند .

در سال 1910-1909 ، ویلیام جی.آلن روشی برای چرخاندن سر پیچ ها دور یک مهره ی شش ضلعی اختراع کرد (اختراع 244،960 آمریکا). تبلیغات منتشر شده برای "ست پیچ های امن آلن" توسط شرکت تولیدی آلن در هارتفورد،  از سال 1910 وجود دارد.

اگرچه آلن اولین کسی نبود که به فکر ساختن سوکت محرک شش ضلعی افتاد، اما اختراع او برای روش تولید و محصول شناخته شده اش به نظر می رسد اولین باشد.

در زندگی نامه او، پیشوای شرکت فولاد فشرده شده استاندارد  (SPS) یک سوکت شش ضلعی محرک خانگی ایجاد کرده است، بدون وابستگی به آلن، حدود سال 1911. این جریان نه به اختراع آلن در سال 1910 و نه به خط تولید سری پیچ آلن مربوط نمی شود. هالوول چنین توصیف می کند، اگرچه  به همان گرایش در ارتباط با آلن برای موجی از سازگاری سرسوکت های شش ضلعی اشاره شده است. این یک امنیت رشته ای صنعتی ، قسمتی از جنبش پیشرفت بزرگتر، برای دست یافتن به سری پیچ های بدون سر در قرقره ها و محورهای میله ای خط محوری است که در کارخانه های آن زمان موجود بود.

SPS در آن زمان یک تولید کننده برجسته برای میله های چوب لباسی بود. به دنبال ساخت پیچ های بدون سر با یک محرک بهتر از یک شکاف مستقیم ، هالوول گفت ، SPS منبع پیچ های سری از نوع سوکت دایره ای شکل را انگلستان می داند، اما آنها بسیار گران بودند

این مشکل قیمت SPS را به سمت خرید پیچ اولیه اش و تبدیل آن به پیچ های خانگی کشاند، که به زودی منجر به فروش های سریع SPS شد. هالوول می گوید ما برای مدتی پیچی را که دارای یک حفره ی گرد مانند پیچ انگلیسی بود ، آزمایش کردیم اما به زودی دریافتیم که اینها نمی توانند در این کشور مورد قبول واقع شوند (ایالات متحده). سپس تصمیم گرفتیم تا یک سوکت شش ضلعی در پیچ جای دهیم.

اندکی بعد از شروع SPS به تولید سری سر سوکت شش ضلعی، هالوول ایده ی ایجاد یک درپوش برای پیچ شش ضلعی را ارائه داد(SHCS).هالوول گفت ، " تا به حال هیچ کدام از ما یک درپوش برای پیچ ندیده ایم، و چیزی که نظر مرا جلب کرده این است که من معتقد بودم که اولین سوکت برای درپوش پیچ در این کشور ساخته خواهد شد (ایالات متحده).

هالوول گفت که قبول محرک شش ضلعی داخلی در ابتدا بسیار آرام بود اما روند بسیار پرقدرتی در پیش گرفت. این سازگاری ابتدا درکار ابزار و مهره و سپس در دیگر رشته های تولیدی همانند محافظ رخ داد (هواپیما، تانک، و زیردریایی)، هواپیماهای شهری، اتومبیل ها، دوچرخه ها، و غیره.

در مورد انتشار پیچ ها و آچارها ، هالوول گفت "تبدیل سری پیچ های گرد به سوکت شش ضلعی توخالی منجر به پیشرفت کلیدها و آچارها برای شل و سفت کردن پیچ ها شده است و این امر دلیل ایجاد بی حرمتی میان مکانیک ها و تولید کنندگان ماشین آلات شده است.

به نظر می رسد که محرک داخلی شش ضلعی به صورت خود مختار در کشورهای مختلف دوباره اختراع شده باشد. حداقل، طرح( یا روش های تولید) در کشورهای گوناگون به وسیله ی مخترعان مختلف ، و با نام های متفاوت  اختراع شده است. به عنوان نمونه در کشورهای اروپایی متفاوت، با نام اینبوس توسط شرکتی در آلمان در سال 1936 اختراع شد.گنج كالا.

برای اطلاعات بیشتر می توانید این محصول را در سایت اختصاصی آن مشاهده نمایید.
مقاله ای وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×